Neringa FM

Naujienos

digitalism

Garsiųjų „Digitalism“ nemokamas koncertas „Sostinės dienose”, Rugsėjo 2

Viena įspūdingiausių gyvai koncertuojančių elektronikos grupių pasaulyje „Digitalism“ pirmą kartą atvyksta į Lietuvą. Savo turą po didžiausius pasaulio festivalius rengiantys garsieji „reivo“ karaliai tarp kelių pasirodymų įvairiose šalyse rugsėjo 2 dieną užsuks ir į Vilnių. Tai, kad pavyko įterpti šią datą į intensyvų „Digitalism“ kalendorių yra viena gera žinia, tačiau dar geresnė žinia yra ta, jog tai bus nemokamas koncertas vilniečiams ir miesto svečiams. „Vilniaus festivaliai“ dovanoja siautulingą „Digitalism“ pasirodymą didžiajame „Sostinės dienų“ atidarymo koncerte Katedros aikštėje, kurio pradžia rugsėjo 2 d. po 21 val.

Nuo žymiausių vasaros festivalių iki populiariausių Londono klubų – „Digitalism“ laukiami visur. Šios grupės gyvi šou apibūdinami kaip uraganinės energijos kupini koncertai, kuriuose nešokti neįmanoma. Stulbinančią gyvųjų „Digitalism“ pasirodymų energiją patyrė visi didžiausi pasaulio festivaliai, ir pagaliau, pirmą kartą grupė atvyksta į Lietuvą – sudrebinti Vilniaus centrinę aikštę.

„Digitalism“ gyvai atliekama aukščiausios prabos elektronika yra dekoruota įspūdingomis vizualizacijomis, jų koncertai pasižymį kaulus traiškančiu bosu bei gyvu, bet per efektų bloką „perleistu“ vokalu ir nerealiai aukštu, šokti priverčiančiu tempu, o visas šis šėlsmas vyksta be pertraukų – non stop. Tokio pasirodymo „Sostinės dienose“ Katedros aikštėje dar nebuvo, tad geresnio „Sostinės dienų“ atidarymo, pasak koncerto organizatorių, penktadienio vakarą sunku net įsivaizduoti.

Naujaisiais „reivo“ karaliais karjeros pradžioje vadinti „Digitalism“ susibūrė prieš daugiau nei dešimtmetį. 2007-aisiais išleistas pirmasis jų albumas „Idealism“ greitai atkreipė šokių muzikos mėgėjų dėmesį ir pateko į populiariausių albumų sąrašus ne tik Belgijoje, Prancūzijoje, Jungtinėje Karalystėje, bet ir Jungtinėse Amerikos Valstijose, Japonijoje ir Australijoje.

Naujajame, šiemet išleistame „Digitalism“ albume susipina disco muzikos, progresyvaus roko, reivo ir hiphopo muzika – tokia eklektiška paletė nuspalvina visa albumą. Kritikų teigimu, trečiasis „Digitalism“ albumas išsiskiria dainų tekstais ir vokalo galimybėmis, o į jį sudėtos dainos turėtų patikti tiek indie muzikos, tiek roko, tiek ištikimiems „Digitalism“ gerbėjams.

„Digitalism“ – 2004 m. Hamburge susikūręs elektroninės muzikos duetas. Jų diskografijoje albumai „Idealism“, „I Love You Dude“ ir gegužę išleistas „Mirage“. Dueto kūriniai taip pat buvo panaudoti kuriant įvairius videožaidimus (Need for Speed: ProStreet, SSX, FIFA 08 bei FIFA 12 ir kt.), populiarius serialus bei didžiausių prekės ženklų, tokių kaip BMW ir Pontiac reklamas. Gyvuosiuose pasirodymuose „Digitalism“ dalinosi scena su Queens of the Stone Age, DJ Shadow, Moderat, Justice ir daugybe kitų pačių garsiausių atlikėjų. Grupė savo turuose aplankė daugumą šalių – didžiąją dalį planetos teritorijos ir beveik visus didžiuosius pasaulio festivalius. Už savo gyvus pasirodymus „Digitalism“ yra pelnę Vokietijos Nacionalinį Muzikos Apdovanojimą „For The Best International Live Act of 2012“.

„Sostinės dienos 2016” vyks rugsėjo 2–4 dienomis. Visi renginiai nemokami. Daugiau informacijos ir festivalio programa www.sostinesdienos.lt

Leave a Reply