Neringa FM

Naujienos

Garbanotas grupės foto

Garbonotas naujausias vaizdo klipas „Upė“

Mintys apie šviesą, maudynės upėje bei visa tai užfiksavusi 8 mm kino juosta. Taip gimė naujausia grupės „Garbanotas“ daina ir vaizdo klipas „Upė“, kurie jau pasiekiami visiems grupės gerbėjams.

Grupės Garbanotas daina „Upė“ prasidėjo begalvojant apie save kažkokioje laiko ir jausmų upėje, kaip viskas teka ir kartais nė nežinai kur, o tada prasidėjo karas Ukrainoje ir kilo daug minčių apie tai, kad gal galėtų žmogus iš naujo evoliucionuot, iš naujo išlipt iš vandens, šiek tiek kitoks, šiek tiek geresnis. Tai tinka ir asmeniškai, ir visai žmonijai. Visos tos mintys ir susidėjo į vieną dainą. Žmogui galų gale išlipt į krantą ir suprast, kad čia jo namai. Visų namai“, – pasakoja „Garbanoto“ gitaristas Mantas Joneikis.

Pasroviui su vasara besiiriantys grupės „Garbanotas“ nariai neseniai išleido penktąjį savo albumą „Heart in a Plastic Bag“ anglų kalba, tačiau naujausias kūrinys „Upė“ – lietuviškas. Kaip sako Mantas: „Tiesiog gaudom įkvėpimą. Kartais pamatai, kaip viskas sklandžiai ir spontaniškai dėliojasi, reikia tik noro ir minimalių judesių, nedrumst vandens, nesitaškyt prieš srovę, o lengvai irtis.“

„Upė“ turi liūdesio, kurio turime visi, tačiau bando ieškoti šviesesnių išeičių iš jo. Nepalieka besiklausančio tiesiog liūdėti“, – sako muzikantai. Dainą jau galima išgirsti visose skaitmeninėse muzikos klausymosi platformose.

Už kūrinio garsą grupė dėkinga Snorre Bergerud iš Ymir Audio, o dainos vizualą piešė truluvbb (Rokas Krilavičius).

„Viskas vyko labai spontaniškai, žinau, kad Rokas gražiai paišo, jautrus žmogus, sutikau ir sakau – gal nupieši? Su vaizdo klipu buvo taip pat. Justė buvo studijoje kai įrašinėjome, fotografavo ir sako: gerai skamba, matau kažkokius vaizdus, gal nufilmuojam? Taip ir nufilmavom“, – klipo gimimą prisimena Mantas.

Pasak jo, panašiai atsitiko ir su daiktais bei žmonėmis, kurių reikėjo filmavime: jie atsirado patys: „Upė pati juos pasiūlė, reikėjo tik linktelėt galva ir nesipriešint.“

Vaizdo klipo filmavimo metu visiems grupės nariams teko nerti į upės vandenį, o vaizdus užfiksavo režisierė Justė Urbonavičiūtė.

„Upę“ bei visas naujausio „Garbanoto“ albumo dainas šią vasarą dar bus galima keliuose koncertuose. Šarukas ir Mantas Joneikiai, Kipras Pugačiukas bei Mantas Augustaitis kviečia į artimiausią jų – liepos 28 d., šį ketvirtadienį grupė pasirodys Vilniuje, Lukiškių kalėjime kartu su draugais ir psichodelinio roko suolą besidalinančiais „Flash Voyage“.

Muzikantai prasitaria, jog su grupe „Flash Voyage“ ateityje galima tikėtis ir bendros dviejų grupių kūrybos: „Jau pradėjome, bet dėl vasaros užimtumo sunku visiems kartu susibėgti.“