Neringa FM

Naujienos

Gårâžē - Fot Simona Umaraitė

Gårâžē gimstanti jaunimo grupės kūryba

Laisvu laiku jie groja garaže, kur gimsta ne tik dainos, bet ir istorijos. Jie – jauni, entuziastingi, gabūs, į muziką žvelgiantys kaip į galimybę atsiskleisti. Tai – šiauliečių grupė „Gårâžē“, kurių kūrybą galima įvertinti kartu su „Šiauliai gyvai“ komanda nufilmuotame ir ką tik pasirodžiusiame dainos „Džemas“ vaizdo klipe.

Nors Gårâžē grupė dar tik žengia pirmuosius žingsnius, jie jau turi savo gerbėjų ratą ir sugeba sužavėti ne tik jaunimą. Grupės nariai neapsistoja ties vienu muzikos stiliumi, jų dainos skamba indie, alternative bei pop rock stiliais, o dainų žodžiai ilgam išlieka klausytojų atmintyje.

Grupės nariai – Rokas Čebatorius (vokalas, gitara), Patrikas Autukas (gitara), Kasparas Gruslys (bosinė gitara), Eimantas Vedeckis (mušamieji), Kristijonas Stanelis (saksofonas, sintezatorius) – patys kuria dainas, kurios dažniausiai būna lietuviškos.

„Šiauliai gyvai“ muzikinio klipo filmavimui grupės nariai pasirinko dainą „Džemas“, dar vadinamą „Tik tarp mūsų“. Melodija gimė netikėtai ir tapo grupės vidine daina, žodžius sukūrė grupės bosistas Kasparas. „Ši daina yra viena smagesnių repertuaro dainų ir pasakoja apie atstumus tarp žmonių, kuriuos mes patys susikuriame. Kad taip nenutiktų, atrodo, reikia susikurti kažkokią bendrą realybę, kuri vienytų“, – dainą apibūdina nariai.

„One shot“ filmavimą su „Šiauliai gyvai“ komanda grupė „Gårâžē“ vertina kaip naują gerą patirtį. Filmavimui pasirinkta vieta taip pat neįprasta – tai buvusio „Baltijos restorano“ patalpos. „Pro šalį tenka praeiti bene kiekvieną dieną, tačiau pabūti viduje – retas atvejis. Buvo smagu atgaivinti šią erdvę savo kūryba“, – prisimena „Gårâžē“.

Oficialia grupės susikūrimo data vaikinai laiko 2018 metų spalį, nors pirmieji žingsniai buvo padėti dar 2016-aisiais. Rokas ir Patrikas kartu lankė tą pačią muzikos mokyklą, o abiem įsigijus elektrines gitaras, gimė mintis apie muzikos grupę. „Pirmiausia radome būgnininką Eimantą, kiek vėliau prie mūsų prisijungė Kristijonas, kuris grojo saksofonu. Visi buvome iš tos pačios muzikos mokyklos ir turėdami laisvo laiko susirinkdavome rūsyje. Daugiausia perdainuodavome kitų dainas, bet turėjome ir kelis angliškus savo kūrinius“, – pasakoja Rokas.

Kad grupės sudėtis būtų pilna, trūko bosisto. Juo tapti sutiko Roko klasės draugas Kasparas, ėmesis išmokti groti bosine gitara. Kasparas taip pat rašė dainas lietuvių kalba, taip prasidėjo grupės lietuviškų dainų laikotarpis.

„Gårâžē“ vaikinai šiauliečiams gali būti geriau žinomi kitu pavadinimu – „Migracija“. Visgi grupės nariai jautė, kad šis pavadinimas neatspindi bendro charakterio ir pasirinko kitą. Garažas – tai patalpos, kuriose vaikinai ne tik groja, kuria, bet ir susiburia pabūti. „Tai lyg grupės simbolis, lyg antrieji namai. Taip pat šis pavadinimas neįpareigoja, nesukuria kažkokių rėmų kūrybai ar muzikos stiliui, juk garaže gali skambėti pačios įvairiausios melodijos“, – atvirauja vaikinai.

Prisimindami pirmuosius koncertus mokykloje, vaikinai šypsosi ir pripžįsta, kad buvo ir klaidų, ir nejaukių momentų. „Visgi pirmą kartą užlipę ant scenos, kad ir mokyklinės, pajutome, koks geras jausmas dalintis savo muzika. Galima sakyti, kad pakeitus grupės pavadinimą, prasidėjo ir naujas etapas – daugiau koncertuojame bei kuriame planus ateičiai“, – pasakoja grupės vokalistas.

Gårâžē – Džemas | Šiauliai gyvai