Neringa FM

Naujienos

Kino stovykla

Gamtos, kino ir muzikos susitikimo vieta – Kino stovykla

Gamta, kinas ir muzika susivienys jau šį savaitgalį Kino stovykloje „Sveiki atvykę į antropoceną“, kur kaip ir kasmet dėmesys bus skiriamas tiek intriguojantiems vaizdams, tiek garsams. VšĮ „Meno avilys“ organizuojamame renginyje be dieniniams seansams įprastų filmų peržiūrų, pranešimų ir diskusijų, vakarais skambės trio „Sheep Got Waxed“, grupės „Without Letters“ ir atlikėjo Chung Kran atliekama muzika. Po koncertų plokšteles suks DJ Sirkel Systeme bei Filomino DJʼs. Be to, vyks kūrybinės garso dirbtuves, vedamos filmų ir garsų kūrėjo Joshua Bonnettos. Akys ir ausys susitiks buvusiame Antalieptės vienuolyne (Zarasų raj.) liepos 27–30 dienomis.

Eksperimentinės elektronikos ir džiazo grupė „Sheep Got Waxed“ prisipažįsta laukiantys Kino stovyklos, kurioje šeštadienio vakarą surengs koncertą. Nors ekrane jų neišvysime, atlikėjų ryšys su kinu gana glaudus. „Sheep Got Waxed“ muzika buvo naudota filme „Tardytojas“ (rež. Jurgis Matulevičius, 2014) ir vengrų „HBO“ televizijos seriale „Aranyélet“ (rež. Áron Mátyássy, Zsombor Dyga, 2015). Be to, grupės nariai Paulius ir Simonas šiuo metu dirba su projektu „Garsinės peržiūros“ – gyvo improvizuoto muzikos ir nebyliojo kino filmų dialogo, keliaujančio po Lietuvą.

„Tai – puiki patirtis bandyti čia ir dabar daryti muziką filmams“, – apie projektą pasakoja Simonas. Tuo tarpu jo kolega Adas į kiną žvelgia kaip į alternatyvią kūrybinę erdvę.

Garsą su vaizdu sieja ir iš Kanados kilęs, šiuo metu Niujorke gyvenantis menininkas J. Bonneta: „Mano darbas su garsu dažniausiai yra susijęs su kinu. Kuriu atsižvelgdamas į vaizdo diktuojamus poreikius garsui ir atvirkščiai. Apskritai mane stebina, kaip atsietai vis dar vertinamas vaizdas ir garsas. Antra vertus, pastebiu ir teigiamų tendencijų. Manau, jog ryškėjantis meno tarpdiscipliniškumas, įvairių medijų derinimas kartu sureikšmina ir garso vaidmenį. Juk būtent garsas filmų žiūrovui suteikia erdvės ir laiko pojūtį. Garsas turėtų būti laikomas integralia estetinės patirties dalimi.“

Su analogine kino juosta bei analoginiu garsu dirbantis menininkas kuria kino teatruose rodomus filmus, filmų instaliacijas šiuolaikinio meno galerijose, performansus. Kino stovykloje J. Bonnettos organizuojamos kūrybinės garso dirbtuvės „Klausantis gamtos“ įvyks penktadienį. Tai bus ypatingas įsiklausymas į aplinką, nes dalyviai gaminsis mini-mikrofonus, su kuriais keliaus į gamtą fiksuoti jos garsų.

Šiemet Kino stovyklos tema „Sveiki atvykę į antropoceną“ yra padiktuota ekologinių ir politinių pasaulio tendencijų bei skirta aptarti gamtos ir žmogaus ryšį kine. „Mes esame gamta, labiau – jos dulkė. Bet gamta mums davė protą, todėl turėtų būti žinoma ir kiekvienam asmeniškai svarbu tai, kad mūsų protas taip pat yra jos dalis. Dalis, kuri dažniausiai ir kuria gamtos harmonijai priešingus dalykus“, – teigia penktadienį Kino stovykloje grosiantis atlikėjas Chung Kran, klausytojams taip pat pažįstamas kaip grupės „Garbanotas Bosistas“ būgnininkas, o anksčiau grojęs grupėse „InSearch“, „Reed No Brass“, „UMIKO“.

 

Grupė „Without Letters“ prasidėjo pažintimi, kai tuomet paaugliai ir dar tik būsimi muzikantai susipažino (kinui skirtoje!) vasaros stovykloje. Šiandien Adomas, Gintas, Karolis ir Artūras keturiese gyvais instrumentais atlieka muziką, kurioje susilieja daug srovių pradedant krautrocku. Kino stovykloje „Without Letters“ ketina sugroti keletą mini-albumo „Unfollow“ kūrinių ir pristatyti naują programą. Grupės nariai sako, jog ji atsirado beieškant, kaip „gyva“ muzika gali mus išvaduoti nuo individualaus nerimo jausmo ir pastūmėti prie kolektyvinio išsilaisvinimo ir įgalinimo akimirkos. Vienas iš naujųjų kūrinių gimė pernai grupės kūrybinėje stovykloje Antalieptės vienuolyne, toje pačioje vietoje, kur šį penktadienį ir bus atliekamas.

Keturias dienas truksiančioje Kino stovykloje taip pat numatomos filmų peržiūros, susitikimai su garsiais menininkais ir teoretikais. Renginyje dalyvaus filmų kūrėjai Denisas Côté (Kanada), Benas Riversas (Jungtinė Karalystė), Pawełas Wojtasikas (Lenkija), ekologijos filosofas Timothy Mortonas (Rice universitetas, JAV), kino teoretikas Tiago de Luca (Voriko universitetas, Jungtinė Karalystė) bei būrys Lietuvos kino ir šiuolaikinio meno padangės žvaigždžių. VšĮ „Meno avilys“ rengiama Kino stovykla vyks buvusiame Antalieptės vienuolyne paskutinį liepos savaitgalį (27–30 d.).

Aštuntus metus iš eilės vykstanti Kino stovykla – neformali kino kūrėjų, kritikų, kinotyrininkų, studentų ir žiūrovų diskusijų erdvė. Šiemet VšĮ „Meno avilio“ rengiama Kino stovykla „Sveiki atvykę į Antropoceną“ vyks liepos 27-30 d. Antalieptėje (Zarasų raj.) įsikūrusiame „Inovatorių slėnyje“. Dalis pranešimų bus skaitomi anglų kalba. Renginio partneriai – „Kūrybiškos Europos“ MEDIA biuras Lietuvoje, Britų taryba, audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA, „Video projektai“, VšĮ „Inovatorių slėnis“. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba prie Lietuvos kultūros ministerijos.

Visą Kino stovyklos programą ir informaciją apie bilietus rasite www.kinostovykla.lt

Leave a Reply