Neringa FM

Naujienos

Atrankoje į tarptautinę poliarinę ekspediciją dalyvauja lietuvis

Fjällräven Polar yra unikalus žiemos nuotykis – ekspedicija, vykstantis gerokai virš Arkties rato, kurį organizuoja švedai. 4 dienas ekspedicijos dalyviai šunų kinkiniais čiuožia 300km per Arkties dykumą, nuo Signaldaleno Atlanto vandenyno pakrantėje per subartikinę tundrą, miega miegmaišiuose po atviru dangumi, gaminasi maistą ir mokosi išgyventi atšiauriomis sąlygomis.

„Fjällräven” yra klasikinė ‘laukinė’ kompanija Švedijoje ir viena iš pirmaujančių lauko drabužių ir įrangos tiekėjų Skandinavijoje. Įmonė buvo įkurta mažame šiauriniame Örnsköldsvik miestelyje 1960 m. Nuo pat jos įkūrimo verslas visada buvo vykdomas su meile gamtai ir aistra, kad žmonės galėtų kuo daugiau laiko praleisti lauke.

„Fjällräven Polar” sėkla buvo sėjama dar dešimtojo dešimtmečio pradžioje, kai šios firmos įkūrėjas Åke Nordin sutiko Kentą Fjellborgą, vieną iš pagrindinių Švedijos šunų kinkinių važnyčiotojų. Kentas dalyvavo „Iditarod” – sunkiausiose pasaulyje šunų lenktynių varžybose atšiauroje Aliaskos dykumoje, ir tai įkvėpė Åke.  

Jie norėjo sukurti ekvivalentą Švedijoje, bet ne tokiems ekspertams kaip Kentas, o paprastiems žmonėms. Po kelerių metų organizavimo, 1997 m. „Fjällräven Polar” ekspedicija pirmą kartą įvyko Skandinavijos Arkties regione ir ji sulaukė didelio pasisekimo. Visų pirma pasisekė dėl pirmųjų dalyvių dvasios. Jie įrodė, kad turint daug noro ir ryžto, gaunant deramus ekspertų patarimus, kiekvienas dalyvis gali susidoroti su „Fjällräven Polar” iššūkiu.

„Fjällräven Polar” suteikia pakankamai paprastiems žmonėms, neturintiems jokio specialaus pasirengimo, galimybę sužinoti kokie fantastiški nuotykiai gali būti patiriami net ir atšiauriausiomis gamtos sąlygomis. Ekspedicijos metu Fjällräven ekspertai yra nuolat greta ir padeda dalyviams susidoroti su situacijomis, kuriose jie neturi patirties. Šios ekspedicijos idėja yra parodyti, kad kiekvienas gali dalyvauti nuostabiame nuotykyje jei tik yra tinkamai pasirengęs ir gerai pasiruošęs.

VIDEO iš šių metų ekspedicijos:

Per daugelį metų ekspedicijų dalyviai susidūrė su viskuo – nuo pūgų ir minus 30 ° C temperatūrų, iki gražių, saulėje išsigulėjusių balto sniego peizažų. Keletui laimingų žmonių „Fjällräven Polar” kasmet yra neeilinė proga išbandyti savo galimybes, dalyvaujant unikaliame gyvenimo nuotykyje. Tuo tarpu Fjällräven kompanijai šios ekspedicijos yra puiki proga išbandyti drabužius, palapines ir kitą įrangą aplinkoje, kurioje jie buvo gaminami: laukinėje Skandinavijos šiaurėje.  

2018 metų iššūkiai

Fjällräven Polar 62018 metų ekspedicija vyks balandžio 9-14 dienomis. Ekspedicijoje dalyvaus 20 dalyvių, kurių pusė atrenkami balsavimo būdu, o kita pusė – atrenkama komisijos. Dalyviai – iš viso pasaulio, tačiau yra suskirstyti į 10 grupių: šiauriniai rytai, šiauriniai vakarai, viduržemis, DB/ Beneliukso šalys, VAŠ (Vokietija, Austrija, Šveicarija), centrinė Europa, Asia, Okeanija, Šiaurės Amerika, kitos šalys. Lietuva patenka į šiaurinių rytų grupę, kurioje varžosi dalyviai iš Švedijos, Suomijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos.  

Per 20 metų į ekspedicijas nebuvo atrinktas nei vienas dalyvis iš Lietuvos. Kadangi ekspedicijos kaštus dengia Fjällräven kompanija, konkurencija tarp dalyvių yra intensyvi ir patekti tarp laimingųjų stengiasi daug kas. Didžiuliu noru ir aistra sekančiais metais ekspedicijoje atstovauti Lietuvą dega Neringa FM muzikos redaktorius ir kelionių organizatorius Adomas Pėkis. Kasmet keliaujantis po skirtingas šalis ir pats organizuodamas keliones kitiems Adomas neslepia entuziazmo:

– Myliu keliones, gyvenu nuo kelionės iki kelionės ir nesvarbu ar tai būtų kelionė autobusu iš vieno kaimo į kitą, ar žygis pėsčiomis, ar dviračiu, ar ilga kelionė lėktuvu tarp žemynų – man jos visos idomios. Naujos vietos, pažįstami, nuotykiai, aistra, atradimai, smalsumas, susižavėjimas – tai tik keletas žodžių, kurie keliaujant apibūdina fantastiškus jausmus. Kiekviena kelionė mums suteikia pamokas, plečia pasaulėžiūrą ir požiūrį į gyvenimą, taip pat puoselėja pagarbą mūsų planetai Žemei. Tiesa ši kelionė – tai kai kas daugiau ir ji mane stipriai vilioja. Visad mėgau iššūkius, paslaptingas vietas, ne itin komfortišką laikiną pasibuvimą, siekiant išbandyti savo ribas, išmokti prisitaikyti prie aplinkos ir tuo pačiu suprasti kokiomis geromis sąlygomis gyveni namuose – šilta, gera, aplink mylimi žmonės. Šiuos jausmus reikia puosėlėti, o eidamas sunkiu žygiu, arba gulėdamas miegmaišyje prie 15 laipsnių šaltuko turi puikią progą tai suprasti, įvertinti ir branginti.  

Adomas Pekis Kaukazas Atsunta pass 2017

Išsiųsti Adomą kitąmet atsotovauti Lietuvą „Fjällräven Polar” galima balsuojant ekspedicijos internetiniame puslapyje. Dabar jam kaip niekad reikalinga jūsų parama, nes jam reikia aplenkti 4 kartus daugiau balsų surinkusius suomius. Skirti savo balsą šaim keliauninkui galite čia:

Fjällräven Polar virsus

Leave a Reply