Neringa FM

Naujienos

Jachtos Dia įgula ORC Europos čempionata.(c) Trond Teigen

Europos ORC čempionate jachtos „Dia“ įgula artėja link geriausiųjų penketuko

Po vieno ilgojo navigacinio etapo ir penkių trumpų priešvėjinių-pavėjinių lenktynių Europos ORC čempionate startuojančios Lietuvos įgulos rikiuojasi pirmajame dešimtuke, o kapitono Tauro Rymonio vedama „Dia“ įgula, šiandien pirmose lenktynėse finišo liniją kirtusi tarp trijų lyderių, artėja link geriausiųjų penketuko.

„Šiandien buvo puiki diena mūsų įgulai. Dvi lenktynės, abejos sudėtingos dėl oro sąlygų (pūtė 15-20 mazgų vėjas), bet abi lenktynes finišavome puikiai – pirmose buvom treti, antrose – ketvirti. Manau, šiandien daug lėmė puikūs mūsų kapitono startai ir tai, kad visa komanda puikiai susitvarkė su visais iššūkiais. O šiaip aš ir visa įgula labai džiaugiamės, kad visos trys Lietuvos įgulos yra geriausiųjų dešimtuke. Labai tikiuosi, kad rytojaus ilgosios navigacinės lenktynės neatneš kokių nors didelių staigmenų ir leis mums išlaikyti savo pozicijas“, – džiaugėsi „Dia“ komandos vadovas Ramūnas Bložė.

Ši įgula, surinkusi 35 taškus, bendroje įskaitoje šiandien iš aštuntos pakilo į šeštąją vietą.

Pirmųjų lenktynių metu šiandien ketvirtąją vietą užėmė ir kapitono Raimondo Šiugždinio vedama „Arabela-Auga“ įgula, kuri, surinkusi 40,5 taško šiuo metu užima 8-ąją vietą bendroje įskaitoje.

„Šiandien abejose lenktynėse buvo tikrai intensyvi kova. Konkurencija čia – didžiulė, kova vyksta bortas į bortą, nuolat. Pirmos lenktynės mums šiandien sekėsi puikiai – buvo geras startas, pranašumą pavyko išlaikyti ir visoje distancijoje. Antrose lenktynėse turėjom žymiai daugiau vėjo, turėjom sudėtingų situacijų ir, deja, jose nepavyko išvengti techninių klaidų“, – po finišo teigė „Arabela“ komandos navigatorius Arvydas Paunksnis.

Pirmą kartą ORC čempionate startuojanti kapitono Sauliaus Pajarsko vedama „Rhino“ įgula šiuo metu turi surinkusi 44 taškus ir užima 9 poziciją bendroje įskaitoje. Pasak komandos, jie kol kas siekia surinkti kuo daugiau patirties, „susidraugauti“ su komandai visiškai nauja jachta bei pasiekti kiek įmanoma darnesnį darbą naujai suburtos komandos viduje. Tačiau drauge pripažįsta, kad esamais rezultatais džiaugiasi.

„Šiandien buvo, ko gero, stipriausias vėjas per visas dienas. Tai mums, kaip „naujokams“, nebuvo paprasta, bet kažkaip susitvarkėm. Tiesa, antrų lenktynių metu turėjome nesklandumų – startavome su atsileidusia achterštago (trosas, laikantis stiebą) sistema, bijojome sulaužyti stiebą, teko sustoti, susitvarkyti. Eigoje stipriai pasivijome visus, tačiau antroje distancijos pusėje netyčia prilietėm ženklą, teko daryti baudos apsisukimą, vėl atsilikome“, – apie iššūkių kupiną dieną pasakojo S. Pajarskas.

Rytoj, penktadienį, visų komandų laukia dar vienas navigacinis etapas, tiesa, šįkart – kiek trumpesnis, truksiantis iki 12 valandų. Na o vainikuoti Europos čempionatą turėtų finalinė priešvėjinių-pavėjinių lenktynių diena šeštadienį, rugpjūčio 13 d.

Iš viso Europos ORC čempionato C grupėje, kur startuoja ir Lietuvos įgulos, varžosi 28 komandos, visame čempionate (A, B ir C grupėse) – virš pusšimčio komandų.

Europos čempionatui įpusėjus C grupėje lyderių pozicijas užima Estijos „Katarina II“ (kpt. Aivar Tuulberg) su 8 taškais, praėjusių metų ORC pasaulio čempionai, taip pat estijai atstovaujantys „Matilda 4“ (kpt. Juss Ojala) su 11 taškų bei Švedijos įgula „Team Pro4u“ (kpt. Patrik Forsgren) su 14 taškų. Pilnus rezultatus galima sekti čia.