Neringa FM

Naujienos

Po pirmojo Eurovizijos pusfinalio Lietuvos šansai nugalėti didžiajame finale ženkliai padidėjo

Lietuvai Eurovizijos dainų konkurse šiemet atstovaus 21-erių metų atlikėja iš Kauno Ieva Zasimauskaitė. Tai bus jau 19-asis Lietuvos pasirodymas prestižiniame Europos dainų konkurse. Zasimauskaitė atliks kūrinį „When we‘are old“ (liet. „Apie mus pasenusius“), o jai talkins net legendiniai šokėjai Jūratė ir Česlovas Norvaiš.

Lietuvos atlikėjos šansai triumfuoti šių metų dainų konkurse Portugalijoje – nėra dideli. „Betsafe“ lažybininkai jos šansus triumfuoti prieš konkurso pradžią vertino viso labo 2 procentais. Tačiau Lietuvos atlikėjai puikiai pasirodžius pirmajame pusfinalyje, jos šansai nugalėti padidėjo iki 9%.

Lietuvos tikslas Eurovizijoje jau eilę metų išlieka toks pats – patekti į finalą, kuris šiame konkurse jau įgyvendintas. Telieka Ievai palinkėti sėkmės didžiajame finale.

Po pirmojo pusfinalio lažybininkai favoritais laiko Kiprą su 33% laimėjimo tikimybe, antroje vietoje Norvegija su 20%, o trečioje Izraelis su 16%.

Debiutas dar 1994-aisias

Pirmą kartą Lietuva Eurovizijoje pasirodė dar 1994-aisias metais. Tuomet Ovidijus Vyšniauskas lietuvių kalba atliko dainą „Lopšinė mylimai“.

Deja, pirmas blynas – kiek prisvilo. Lietuvos atlikėjas netik užėmė paskutinę vietą, bet ir nesurinko nė vieno taško.

Po O. Vyšniausko pasirodymo Lietuva Eurovizijoje nedalyvavo net 5 metus. Į šį konkursą 1999-aisias Lietuva delegavo Aistę Smilgevičiūtę. Ji žemaitiškai sudainavo giesmę „Strazdas“ ir su 13-a taškų liko 20-a.

Įsimintinas „Skamp“ pasirodymas ir Aurimo fiasko

Itin įsimintiną pasirodymą Lietuva surengė 2001-aisias. Tuomet šalies garbę gynė grupė „Skamp“ su daina „You got style“. Muzikinė grupė finalinėje lentelėje užėmė 13-ąją poziciją ir padarė įspūdį Eurovizijos ekspertams.

Po puikaus pasirodymo išaugo ir Eurovizijos gerbėjų lūkesčiai, tiesa kitąmet Lietuvai Eurovizijoje sekėsi prasčiau. Aivaras Stepukonis atliko dainą „Happy You“, surinko 12 taškų ir užėmė priešpaskutinę, 23-ąją vietą.

Naujas formatas

2004-aisias Eurovizija pradėjo veikti nauju formatu. Šalys pradėjo varžytis dviejuose pusfinaliuose – iš kiekvieno po 10 daugiausiai žiūrovų balsų sulaukusių valstybių patekdavo į didįjį finalą.

2004-aisias ir 2005-aisias Lietuvos atstovams nepavyko sužavėti žiūrovų, todėl Lietuva liko už finalinio etapo borto. Tiesa, tikras sprogimas Lietuvos Eurovizijos istorijoje įvyko 2006-aisias.

Andriaus Mamontovo suburta grupė „LT United“ atliko kūrinį „We Are the Winners of Eurovision“ ir ne tik pateko į finalą, bet ir užėmė itin aukštą šeštą vietą.

Du sėkmingi D. Montvydo pasirodymai

Nuo 2004-ųjų Eurovizijoje kasmet dalyvaujanti Lietuva, po „LT United“ pasirodymo kiek aukščiau pavyko iššokti tik Donatui Montvydui, dar žinomam „Donny Montell“ slapyvardžiu.

Tai vienintelis Lietuvos atlikėjas kuris į finalinį Eurovizijos etapą pateko net du kartus.

2012-ais D. Montvydas su daina „Love is Blind“ finale užėmė 14-ą vietą, o 2016-aisias sugrąžino Lietuvą į geriausiųjų šalių dešimtuką. Jo daina „I‘ve been Waiting for This Night“ surinko net 200 taškų ir galutinėje rikiuotėje užėmė devintąją vietą.

Šių metų pasirodymas

Gal I. Zasimauskaitei šių metų pasirodyme pavyks pagerinti net „LT United“ parodytą rezultatą? Tą sužinosime jau netrukus.

Eurovizijos finalas Portugalijos sostinėje Lisabonoje vyks gegužės 12 (šeštadienį).

Leave a Reply