Neringa FM

Naujienos

Erica Jennings

Erica Jennings pristato pirmąjį džiazo albumą

Netrukus po to, kai surengė įspūdingą teatralizuotą koncertą “Istorijos iš Niujorko”, Erica Jennings pristato su Niujorko muzikantais įrašyta bendrą džiazo albumą “New Standards”. Jį kūrusi komanda dalinasi įspūdinga muzikine patirtimi: šie yra dirbę su Bob Dylan, Liza Minelli, Frank Sinatra, Aretha Franklin ir daugybe kitų muzikos žvaigždžių.

“Šis albumas – viena iš daugelio pastaraisiais metais man nutikusių staigmenų. Mano geras draugas, prodiuseris Joseph Baldassare, su kuriuo kartu įrašėme ir “It’s a Lovely Day”, metų pradžioje man atsiuntė kelias savo kurtas džiazo dainas, klausdamas, galbūt norėčiau jas įdainuoti? Tuomet planuose buvo tik kelių dainų mini albumas. Tačiau jo kūryba man taip patiko, kad ties keliomis dainomis sustoti negalėjome”, – pasakoja E. Jennings. Dėl įrašų atlikėja kelis kartus skraidė į Briuselį, keliones kruopščiai derindama su naujagimės dukrelės diktuojamu ritmu.

“Šis albumas kartu ir pratęsia, ir atiduoda pagarbą “Great American Songbook” – geriausių praėjusio amžiaus pirmosios pusės pop ir džiazo dainų rinkiniui. Kiekviena iš naujų dainų primena tas senąsias muzikos tradicijas, išgirdęs jas pirmąjį kartą pajausi, tarsi jas jau žinotum”, – pasakoja albumo prodiuseris J. Baldassare. Jis kartu su Erica lapkričio pabaigoje pasirodė Kongresų rūmų scenoje.

 

Šio džiazo albumo dainas viešai atlikėja pirmą kartą pristatė per teatralizuotą koncertą “Istorijos iš Niujorko”, kurį režisavo “Vilnius City Opera” komanda Dalia Ibelhauptaitė ir Gediminas Šeduikis. Kaip pasakoja Erica, būtent bendradarbiavimas su pačiais talentingiausiais džiazo muzikantais iš Niujorko ir įkvėpė jos teatralizuoto koncerto pavadinimą bei scenarijų. “Kuriant tokį įspūdingą šou, viskas prasidėjo nuo muzikos. Tik įsiklausę į dainose pasakojamas istorijas, režisieriai sukūrė scenarijų apie jaunos, ambicingos airių dainininkės gyvenimo istoriją”, – aiškino Erica.

Pasakodama apie pirmąjį savo džiazo albumą, E. Jennings dalinasi ir jį pristatančia daina “Since you came to town”. “Tai – daina, skirta jaudinančiai meilei iš pirmo žvilgsnio”, – apibūdina dainininkė. Dainos įraše – akimirkos iš koncerto “Istorijos iš Niujorko” premjeros. Tik džiazo albumui skirtą intymų pristatymą atlikėja organizuoja Sausio 12-ą dieną, jaukiame sostinės džiazo klube “Jazz Cellar”.

Leave a Reply