Neringa FM

Naujienos

„Despotin Fam“ naująjį albumą pristato daina apie Lietuvą

Viena žinomiausių Lietuvos hiphopo grupių po dviejų su puse metų pertraukos išleidžia naują albumą. Ta proga, iki „Toli – Gražu“ pavadinto leidinio pristatymo, „Despotin Fam“ nariai paviešino vaizdo klipą, skirtą vienai iš naujųjų dainų.

Reperiai naująjį albumą dengiantį paslapties šydą savo gerbėjams praskleiždia iš pažiūros romantiškai pavadinta daina. Tačiau gerai įsiklausę į kūrinį „Miesto Ms.“, klausytojai atpažins, jog šios dainos pagrindinė veikėja – Lietuva. Apie ją „despotai“ pasakoja pasitelkdami jiems būdingas vaizdingas metaforas, veržlų ekspresyvumą ir sveiką saviironijos dozę.

Išgirskite naująją dainą ir pamatyti jai skirtą vaizdo klipą:

Šio požiūrio ir stiliaus „recepto“ klausytojai gali tikėtis ir iš kitų 8 albume nugulusių kūrinių. Kiekviename iš jų lietuviško repo mėgėjams puikiai pažįstami veikėjai į juos supančią visuomenę dar sykį žvelgia tarsi pro padidinamąjį stiklą. Naujajame albume jie kalba apie dekandansą, vartotojiškumo klestėjimą, pažeidžiamumą, savidestrukciją, bet, tuo pačiu, ir apie kultūros bei meno atgimimą.

„Kaip visada – savo dainose aptariame tas temas, kurios dabar tampa svarbios visam pasauliui. Tiek globaliai, tiek lokaliai, bet labiausiai – žvelgiant iš vieno žmogaus, iš vidinės perspektyvos, kurią dabar aiškiai galime įvertinti pabuvoję ar vis dar būdami užsienyje – pasakojo grupės MC, muzikos prodiuseris ir meno vadovas Vitalijus Puzyriovas-Vaiperis. – Šiais laikais, kai, rodos, nebeliko nieko privataus, mes norime išsaugoti teisę į pagrįstą asmeninę nuomonę ir ja drąsiai dalintis su visais.“

„Toli – Gražu“ – jau trečiasis šios grupės albumas ir pirmasis, dienos šviesą išvysiantis dar ir vinilinės plokštelės pavidalu. Prieš aštuonerius metus išleidę tuomet Lietuvos repo pasaulyje kultiniu tapusį „Odisėja 49“, „Despotin Fam“ nariai pabiro po pasaulį. Prieš dvejus su pusę metų pasirodęs „Vienas“ buvo įrašytas keturiuose pasaulio kraštuose.

Naujos 9 dainos 2017-2018 metais taip pat gimė „kažkur tarp Vilniaus, Londono, Berlyno ir Brisbeno“. Po klajonių užsienyje dviems grupės nariams grįžus gyventi į Lietuvą, pajudėjo ir trečiojo albumo leidybos reikalai. Jau lapkričio 10 dieną jį galės įvertinti ir grupės gerbėjai – šeštadienio vakare grupė albumą „Toli – Gražu“ pristatys kultūros klubo „Kablys“ scenoje.

Norintiems pasižymėti FB renginyje, spauskite šią nuorodą

Leave a Reply