Neringa FM

Naujienos

Crucial Features – geriausias laikas daryti yra dabar

Vilnietės pankrokerės Crucial Features – feministės, lygių teisių gynėjos. Jos visai neseniai pristatė savo pirmąjį singlą „Miršta Sovietynas“. Kuris sulaukė visuomenės dėmesio. Vieni merginas gyrė už drąsą, kiti atvirkščiai – buvo pasipiktinę dainos žodžiais.

Homofobai ir seksistai,

pasimetę komunistai,

nors dar priklauso jiems valdžia,

tuoj keis juos nauja karta.

Gal būt tokios dainos eilutės, kai kam, ir gali pasirodyti, kaip pigus triukas atkreipti dėmesį ir pasidžiaugti 15 minučių šlovės. Bet pabendravus su meginomis tampa aišku, kad juos tiki tuo ką daro, yra nusiteikusios ryžtingai ir neketina sustoti.

 

Trumpai apie save/savo grupę.

Kotryna: -Labas, aš esu grupės Crucial Features , iš Vilniaus, narė Kotryna . Mes grojam linksmą muziką ir kartais parėkaujam. Linkėjimai kitoms grupės narėms, kurios serga arba negali šiuo metu atsakyti į klausimus.

 

Kas jums yra feminizmas?

Kotryna: -Feminizmas mums yra išlaisvinanti priemonė iš visuomenė suformuotų rėmų bei streriotipų,kurie labia sukausto jaunus žmones , tiek merginas, tiek vaikinus. Apriboja jų laisvę, siekius bei norus.

 

Kodėl manote, kad esate feministės?

Kotryna: -Manome,kad kiekvienas žmogus,kuris kovoja už lygias moterų ir vyrų teises, gali nešioti feministės/o vardą, nes tai ir yra tiesioginė feminizmo reikšmė.

 

Savo FB paskyroje nurodote, kad kovojate už gyvūnų, homoseksualų teises. Kaip tai darote?

Kotryna: -Šiuo metu labiausiai koncentruojamės į muziką. Bet taip pat nepraleižiame progos apsilankyti įvairuose renginiuose . Pvz.: koncertai, seminarai, eitynės skirtos kažkam paremti. Savanoriaujame ir remiame finansiškai gyvūnų organizacijas ( Tušti narvai) . Pačios skleidžiame žinią savo aplinkoje (mokykla, šeima).

 

Neseniai Amerikoje įvyko Woman’s March. Ir kai kurios moterys jame nedalyvavo, nes jos nesijaučia,kad joms reiktų kovoti dėl savo teisių. Nes jos turi visas teises, nesijaučia žeminamos ir pan. Ką manote apie tokią nuomonę?

Kotryna: -Negalime visko vertiniti pagal savo prizmę. Gal kai kurioms moterims ir viskas gerai.Bet egzistuoja seksizmas. Taip pat skirtingo dydžio moterų ir vyrų algos, (ne)galimybė siekti mokslo ar priverstinės santuokos. Tad reiktų pažvelgti į šią problemą plačiau.

 

Kodėl pankrokas?

Kotryna: -Nes tai pulsuojanti, energinga, gyva bei pikta muzika.Kuri mums labia patinka. Ir esame įkvėptos Riot grrrl judėjimo bei kitų grupių.

 

Pora žodžių mūsų klausytojams.

Kotryna: -Jei norite kažką daryti : veikti, groti ir pan. Geriausias laikas tai daryti yra dabar !

 

Kokie atlikėjai/grupės/asmenybės jus įkvepia? Kodėl?

Kotryna: -Mane asmeniškai įkvėpė filmas „The Runaways“, kuris parodė,kadmerginos gali užlipti ant scenos ir visiškai ją užvaldyti. Kas prieš tai man atrodė visiška utopija. Taip pat ir Riot grrrl grupės, kurios „nunešė stogą“. Medą įkvėpė „Bikini kill“, nes tai buvo pačios pirmos piktos meginos, kurias ji išgirdo. Taip pat „Babes in Toyland“, nes jų būgninkė nemokėjo groti būgnais, kai prisijungė prie grupės. Ir visi žmonės ,kurie keliauja, dėl jų vidinio laisvumo. Bertą įkvėpė tokios asmenybės kaip David Bowie , Jeff Buckley.

 

Ką manote apie grupę P*** Riot ir jos raidą?

Kotryna: – Kietos panos.

 

Grupės paskyra facebook

Leave a Reply