Neringa FM

Naujienos

Cool water Šiugždinis

Pasaulio čempionate jachtos Cool Water įgula iškovojo sidabrą

Debiutavę pasaulio „X-35“ jachtų čempionate Norvegijos Hanko mieste po atkaklios kovos lietuvių jachtos Cool Water įgula (kpt. R. Šiugždinis) į Lietuvą parvežė vicečempionų titulą. Pirmą kartą tokio lygio varžybose dalyvavę buriuotojai teigia, jog kova buvo įtempta ir net menkiausia klaida viso čempionato metu galėjo kainuoti vietą prizininkų trejetuke.

„Startavome nežinodami nei varžovų, nei akvatorijos. Mes joje buriavome pirmą kartą, o daugumai mūsų konkurentų ji buvo pažįstama ir sava. Nepaisant to, jau pirmąją dieną sugebėjome iškopti į lyderių poziciją. Tai – vienareikšmiškai įgulos meistriškumo ir darnaus darbo nuopelnas. Tokio tipo varžybose kaip šios, kur lenktyniaujama identiškais laivais, visų startinės pozicijos techniniu atžvilgiu būna daugmaž tokios pačios. Sugebėjimas tiksliai atlikti manevrus, girdėti ar net suprasti vieniems kitus be žodžių, išlaikyti sportinį nusiteikimą – tai buvo svarbiausia mūsų užduotis, kurią, manau, tikrai įgyvendinom“,- teigė jachtos Cool Water kapitonas Raimondas Šiugždinis.

Cool Water vicečempionai X-35

Įtemptą kovą liudija ir varžybų rezultatų dinamika. Pirmąją dieną net dvejose iš trijų lenktynių užėmę pirmąją vietą, „Cool Water“ įgula bendroje įskaitoje buvo pirmojoje pozicijoje. Likusiomis lenktynių dienomis tarp jų ir norvegų įgulos „Xarabi“ (kpt. A. Hosoien) vyko įtempta kova dėl pirmosios vietos, kurioje vos 3 taškais nugalėjo norvegai. Pasak lietuvių įgulos, didelę įtaką rezultatui turėjo tai, kad priešpaskutinę dieną vienų lenktynių metu jie turėjo suktis 360 laipsnių baudos ratą, kuris tąkart leido finišuoti jau tik 4 pozicijoje. Galutinėje įskaitoje „Cool Water“ įgula surinko 22 taškus, nugalėtojai „Xarabi“ – 19 taškų.

Netikėtai išsisprendė ir trečiosios vietos prizininkai. Kone visų varžybų metu šioje pozicijoje buriavo švedų „Firefly“ (kpt. Johan Lindell) įgula. Tačiau paskutiniąją dieną, dvejose tos dienos lenktynėse finišavę pirmi, į priekį išsiveržė ir bronzą iškovojo italų įgula „Spirit of Nerina“ (kpt. Paolo Sena). Jie surinko 33 taškus.

Pasak Lietuvos atstovų, sąlygos varžyboms buvo geros – vėjo netrūko, čempionato organizacija buvo gera, o organizatoriai džiaugėsi sulaukę stiprių konkurentų iš Lietuvos. Jau dabar prasidėjo diskusijos ir apie kitų metų čempionato vietą, kurią kitąmet planuojama daryti arčiau Lietuvos esančioje akvatorijoje, kad čempionatas būtų lengviau pasiekiamas „X-35“ jachtomis buriuojantiems buriuotojams iš Lietuvos.

Lietuvos kreiseristų įgulos tarptautinę šio sezono programą tęs liepos 12-20 d. Hagoje, Olandijoje, vyksiančiame pasaulio ORC čempionate. Ten prie „Cool water“ įgulos prisijungs dar dvi įgulos iš Lietuvos – „Keturi vėjai“ (kpt. A. Janulionis) ir „Extreme“ (kpt. A. Kalanavičius). Šiame čempionate iš įvairių šalių susirinkusios įgulos varžysis skirtingais laivais, o galutinis rezultatas bus apskaičiuojamas laiką, per kurį jachta įveikė distanciją, padauginant iš specialaus kiekvienai jachtai suteikto balo, leidžiančio išlyginti jachtų dydžio ir techninės sandaros nulemtus skirtumus.

Leave a Reply