Neringa FM

Naujienos

Čempionų lygos etapo Sankt Peterburge nugalėtoja

Tarptautinės čempionų lygos finale – lietuvių kova dėl geriausio buriuotojų klubo titulo

Su 32 stipriausiomis Europos komandomis dėl geriausio 2017 metų buriuotojų klubo titulo kovos ir Lietuvai atstovaujanti „Gero vėjo klubo“ įgula. Tarptautinės čempionų lygos finalas vyks rugsėjo 22-24 dienomis Italijos Porto Červo mieste.

 

Rugsėjo pradžioje dalyvavusi atrankiniame etape Sankt Morice, Šveicarijoje, ši įgula tik per plauką nepateko į finalą – nors ir surinko tokį patį taškų skaičių kaip artimiausi konkurentai, liko pirmoji po brūkšnio tų, kurie gavo teisę dalyvauti finale. Vis dėlto vienai iš patekusių įgulų atsisakius dalyvauti, organizatoriai pakvietė Lietuvos atstovus.

„Nors likimas ir buvo ironiškas, galų gale pasirodė, kad jis mūsų pusėje. Vienai iš įgulų atsisakius dalyvauti finale, organizatoriai pakvietė mus. Svarstymų beveik nebuvo – per pusvalandį visi įgulos nariai nusprendė, kad tikrai keliaujam. Šįkart jau turėsime šiek tiek patirties, žinome kur važiuojam, tad iš 32 komandų labai stengsimės vėl pakliūti bent į stipriausiųjų 15-tuką“,- teigė įgulos narys, Lietuvos „Platu 25“ jachtų klasės asociacijos prezidentas Mindaugas Saulėnas.

Pasak jo, didysis įgulos iššūkis, ko gero, bus numatomi silpni vėjai, labiau tinkantys itin lengvoms ir smulkaus sudėjimo įguloms. Kita vertus, M. Saulėno teigimu, jūroje buriavimas net ir prie silpno vėjo turėtų būti lengvesnis nei itin mažoje kalnų ežero akvatorijoje, kokia buvo Sankt Morice.

„Labai džiaugiuosi, kad mūsų šalies buriavimo klubai aktyviai veržiasi į tokio masto tarptautines iniciatyvas ir atstovauja Lietuvai. Šiose varžybose susirenka stipriausi buriuotojai – olimpiečiai, pasaulio ir Europos čempionai, šiuo metu aktyviai buriuojantys sportinėmis kreiserinėmis jachtomis. Tai puiki terpė ne tik semtis patirties, augti mūsų profesionalumui, bet ir plėsti savo buriavimo akvatorijas bei turimus ryšius su kitomis valstybėmis. Džiugu, kad tokio masto renginyje matysime ir trispalvę“,- „Gero vėjo klubo“ sėkme džiaugėsi Lietuvos buriuotojų sąjungos prezidentas Naglis Nasvytis.

Tarptautinės buriavimo lygos organizatorių teigimu, finalo metu per tris dienas tikimasi surengti maksimalų lenktynių skaičių – 48. Į Porto Červo susirinkę stipriausių Europos buriuotojų klubų atstovai varžysis identiškais „J/70“ jachtų klasės laivais trumpose, didelio įgulos meistriškumo bei tikslių ir greitų manevrų reikalaujančiose distancijose. Prieš varžybas visos įgulos turės vieną dieną treniruotėms – kad galėtų susipažinti su akvatorijos specifika ir laivais.

Kol kas buriavimo čempionų lygos favoritais laikomi Norddeutscher Regatta Verein klubas iš Hamburgo, laimėjęs pirmąjį lygos atrankinį etapą Sankt Peterburge, Segelclub Mattsee iš Austrijos, iškovoję pirmąją vietą Sankt Morico atrankiniame etape ir praėjusių metų lygos čempionų titulą ginantis Vokietijos bavarų klubas „Deautsche Touring Yacht Club“.

 

Leave a Reply