Neringa FM

Naujienos

Lietuviškoji Venecija – Svencelė kviečia į išskirtinį renginį ir pirmąją Lietuvoje pramoginių laivų parodą

Liepos 3-4 dienomis įspūdingų pamario vaizdų apsuptoje lietuviškoje Venecijoje ir vandens sporto mėgėjų mekoje – Svencelėje vyks išskirtinis renginys – pirmoji Lietuvoje pramoginių laivų paroda „BOAT AND HOUSE SHOW 2021”. Renginio lankytojų taip pat lauks ir daugybė nemokamų pramogų visai šeimai.

Pasak „BOAT AND HOUSE SHOW 2021” organizatorių, pastaruosius kelerius metus Lietuvoje itin augant žmonių susidomėjimui pramoginiais laivais, gimė idėja imtis visiškai naujos iniciatyvos – pirmą kartą surengti pramoginių laivų parodą kartu su galimybe apsilankiusiems išbandyti pasiplaukiojimą laivu Kuršių mariomis. „Šiandien visoje Lietuvoje yra sparčiai plėtojamas susisiekimas vidaus vandens keliais ir įgyvendinamas ne vienas projektas, skirtas vidaus vandens kelių turizmo vystymui. Kuriant naują vandens kelių infrastruktūrą šalyje, rinkoje žaibiškai auga susidomėjimas pramoginiais laivais. Todėl labai džiaugiamės, kad pagaliau pavyko įgyvendinti unikalią iniciatyvą – pirmą kartą vienoje vietoje suburti pažangiausius Lietuvos pramoginių laivų statytojus ir pardavėjus, kurie visuomenei eksponuos ir leis išbandyti išskirtinius laivus, įvertintus ir tarptautinėje rinkoje“, – sako renginio organizatorius ir „Capital Marine“ bendraįkūrėjas Karolis Valenta.

Renginio dalyvių lauks ne tik galimybė iš arti pamatyti išskirtinių laivų parodą ir išbandyti pasiplaukiojimus pramoginiais laivais, bet ir daugybė nemokamų pramogų bei atrakcijų visai šeimai – kaitavimo pamokos, maisto degustacijos ir demonstracijos, virtualios realybės truck‘as, edukaciniai užsiėmimai, kūrybinės dirbtuvės, šaudymas iš lankų, teatras, išskirtinių projektų pristatymai ir instrumentinis perkusininko Gedimino Laurinavičiaus koncertas.

„BOAT AND HOUSE SHOW 2021” lankytojai kartu turės unikalią progą pailsėti ir pasimėgauti akį veriančiais vaizdais: nepakartojama marių ir Negyvųjų kopų panorama bei vandens kanalais, kurie jungia visą Svencelės salų kvartalą su Kuršių mariomis. Parodos HOUSE expozicijoje renginio organizatoriai kvies susipažinti su jau pastatyta ir funkcionuojančia Svencelės sala bei tolimesniais jos plėtros planais.

Šiandien Svencelė jau yra pripažinta geriausia lygaus vandens buriaviete Lietuvoje ir kaitavimo sporto mėgėjų meka, o dabar pretenduoja ir į naują titulą – tapti lietuviškąja Venecija ir pirmuoju šalyje miestu, įsikūrusiu ant vandens. Sparčiai vystomo projekto išskirtinumas – kanalų sistema, kuri sujungs visą gyvenamųjų namų kvartalą su Kuršių mariomis. Pagrindinis šio projekto, kaip ir visos Svencelės, elementas yra vanduo. Jis vietovei ne tik suteikia harmonijos bei galimybę užsiimti vandens sportais, bet bus išnaudotas ir funkciškai. Jei dabar ši vietovė – vandens sporto mėgėjų simbolis, projekto eigoje planuojama ją pritaikyti taip, kad visiškai pilnai būtų galima vystyti laivybos infrastruktūrą.

„Vandens kanalų sistema bus visiškai naujas Svencelės elementas. Kanalai suteiks gyvenamosioms zonoms dinamikos ir daugiafunkciškumo, tarnaus kaip transporto jungtys tarp skirtingų gyvenvietės zonų. Jais bus galima nukeliauti ne tik iki kaimyno, bet ir plaukti visais Lietuvos vidaus vandenų keliais. Kiekvienas įsigijęs namą šioje vietovėje, gaus ir asmeninę prieplauką, kurioje galės laikyti laivą ar katerį. Ir ne tik – nuo Svencelės salose įsikūrusių pastatų stogų atsiveria nepakartojama marių ir Negyvųjų kopų panorama, o kvapą gniaužiantį peizažą galutinai užpildo aplink esantys miškai ir laukai“, – pasakoja kitas „Capital Marine“ bendraįkūrėjas Aidis Jaškevičius.

Projekto metu teritorijoje bus įrengti du tiltai, kurie jungs kanalų suformuotas salas. Visi tiltai bus skirtingi ir atrodys tarsi slenksčiai į skirtingas gyvenamąsias zonas, suteikiant joms individualumo. Teritorijoje yra suprojektuota apie 4 km pėsčiųjų ir 2,5 km dviračių takų, kurie bus tiesiami šalia lėto eismo gatvių. Taip pat bus įrengti teniso kortai, krepšinio aikštelė, tinklinis ir daug kitų laisvalaikio zonų bei parkų.

2018 metais pradėtą projektą planuojama baigti per ateinančius 5 metus. 8 ha teritorijoje numatyta pastatyti apie 100 gyvenamosios paskirties sklypų, taip pat įrengti 12 ha rekreacinių ir komercinių erdvių. Per 3 metus į projektą ketinama investuoti 7 milijonus eurų. „BOAT AND HOUSE SHOW 2021” metu bus pristatomi Vidaus vandens kelių direkcijos užmojai, vykdomi vidaus vandens kelių plėtros projektai ir jų perspektyvos Lietuvoje. Renginys yra atviras visuomenei ir nemokamas. Daugiau apie renginio programą rasite čia.

„BOAT AND HOUSE SHOW 2021” rasite ir Facebook: https://fb.me/e/1xRW0994D