Neringa FM

Naujienos

Burlenčių čempionate

Europos „RS:X“ klasės burlenčių čempionate – net du lietuviai

Gegužės 8 d., pirmadienį, net du Lietuvos atstovai startuoja Europos „RS:X“ klasės burlenčių čempionate Marselyje, Prancūzijoje. Dukart olimpinėse žaidynėse jau dalyvavęs Juozas Bernotas varžysis suaugusiųjų, o Rokas Didrikas – jaunimo Europos čempionato varžybose. Prieš varžybas – trumpas interviu su J. Bernotu apie varžybų tikslus ir lūkesčius.

Ar Europos čempionatas – pirmos tokio masto varžybos šiais metais? Kiek jos reikšmingos šio sezono kontekste?

Kiekvienos varžybos yra svarbios, kiekvienoms varžyboms stengiuosi pasiruošti kuo geriau ir jų metu atiduodu visas jėgas, nesvarbu, ar tai varžybos Lietuvoje, ar čempionatas užsienyje. Tokio masto varžybos kaip šios man yra pirmos po Rio de Žaneiro olimpinių varžybų ir yra svarbios tuo, kad galėsime įvertinti, kaip sekėsi pasiruošti žiemą, kokias klaidas reikia taisyti ir panašiai. Kitas, ko gero, svarbiausias šio sezono startas bus Pasaulio čempionatas Japonijoje, kuris vyks rugsėjo 16-23 dienomis

Kokius tikslus sau keli šiose varžybose, ko iš jų tikiesi?

Pagrindinis tikslas yra pasiekti kuo aukštesnių rezultatų, taip pat – išsiaiškinti ko trūksta pasiruošime.

Ar jautiesi pasiruošęs?

Šiais metais Europos čempionatas labai anksti. Sunku vertinti pasiruošimą, kadangi daug laiko praleidom namuose, kur vandenį buvo padengęs ledas. Mėnesis be treniruočių ant vandens yra be galo daug. Įsivaizduokite, jei plaukikui reikėtų tiek laiko praleisti be baseino. Stengiamės pasivyti visus, kurie turi sąlygas plaukti kiekvieną dieną net ir žiemos metu. Treniruočių stovykla Hyerese davė daug naudos, tačiau tuo pat metu ir nuovargio. Labai blogai, kad tokių varžybų metu kaip Europos čempionatas neturime net masažisto, kuris būtų be galo naudingas.

Gal jau yra kokios nors nors preliminarios prognozės dėl vėjo ir oro sąlygų? Kaip jas vertini?

Oro sąlygos ir vėjas yra neprognozuojamas. Kaip bus, pamatysime prie starto linijos.

Ar esi vienintelis LT atstovas šiose varžybose?

Kartu su manimi yra Rokas Didrikas, kuris startuos Europos jaunimo čempionate.

Mums belieka laikyti kumščius, palinkėti vėjo broliams sėkmės ir GERO VĖJO!!!

Leave a Reply