Neringa FM

Naujienos

RS-280 buriavimo čempionų lyga

Lietuvos „RS-280“ įgula pradeda kovą tarptautinėje buriavimo čempionų lygoje

Tarptautinės buriavimo čempionų lygos pusfinalyje – tarp 23 stipriausių Europos buriavimo klubų įgulų šiandien prie starto linijos stoja ir Lietuvos atstovai, „RS 280“ jachtų klasės asociacijos įgula, vadovaujama kapitono Aivaro Mieliausko. Rugpjūčio 20-23 d. Starbergo ežere, Vokietijoje, vykstančiose varžybose lietuviai kovos už teisę finale kovoti dėl čempionų titulo.

Pasak komandos kapitono Aivaro Mieliausko, įgula vakar treniruotės metu jau turėjo progą susipažinti su varžybų akvatorija, konkurentais ir „J70“ klasės jachtomis, kuriomis ir vyks šios unikalaus formato varžybos. Jų metu skirtingų klubų įgulos trumpose ir dinamiškose distancijose varžosi identiškais laivais. Tokiu būdu svarbiausias vaidmuo siekiant rezultato tenka įgulos darbui, o ne techniniam jachtos paruošimui.

„Vakar turėjome pusantros valandos treniruotę. Laivas tikrai kitoks nei „RS-280“, daug jautresnis, lengvesnis. Svarbu net tai, kur įgulos nariai atsisės ar kaip pajudės. Gerai, kad treniruotės metu buriavo ir kitų klubų įgulos – galėjome šiek tiek pasilyginti, kaip ir ką jie ar mes darom. Manau, sekėsi neblogai, jachtų greičiai buvo panašūs. Tačiau, žinoma, treniruotė yra treniruotė, tikroji padėtis matysis šiandien varžybose“,- prieš startą teigė įgulos kapitonas Aivaras Mieliauskas.

Buriavimo čempionų lygos varžybos

Jo teigimu, kol kas prognozės žada lengvus vėjus, tačiau įgula nusiteikusi pozityviai ir pasiryžusi pasisemti kiek įmanoma daugiau patirties. Jų komandos sudėtyje – ir jaunosios kartos buriavimo atstovas, sportine „Laser“ jachtų klase buriuojantis Jonas Drąsutavičius.

„Mes šiais laivais ir tarptautiniame šių varžybų formate dalyvausime pirmą kartą. Kitų klubų įgulos „J70“ jachtomis jau tikrai yra buriavusios, galbūt net jas turi ir buriuoja pastoviai. Tokia patirtis joms – didelis pranašumas. Tačiau sieksime padaryti, ką galime geriausio“,- teigė A. Mieliauskas.

Teisę dalyvauti Tarptautinės buriavimo čempionų lygos pusfinalyje ši įgula, buriuodama „Zig Zag“ jachta, iškovojo tapusi prizininke 2019 m. Lietuvos buriavimo lygoje. Šiame pusfinalyje dalyvauja tos klubų įgulos, kurios nacionalinėse atrankose iškovojo 2-3 vietas. Pirmųjų nacionalinės atrankos vietų nugalėtojai (Lietuvoje – jachtos „Raganosis“ (kpt. Saulius Pajarskas) įgula) šiemet gavo teisę iš karto startuoti tarptautiniame finale, kuris vyks spalį Italijoje, Porto Červo mieste. Toks, sutrumpintas atrankos principas pritaikytas atsižvelgiant į covid-19 situaciją.

Pasak A. Mieliausko, į saugumą dėl šio viruso pusfinalio organizatoriai žvelgia itin atsakingai. Įguloms kiekvieną dieną tikrinama temperatūra, krante vaikštoma su kaukėmis, sudarytos sąlygos dezinfekuoti rankas.

Tarptautinės buriavimo čempionų lygos eigą bei rezultatus galima sekti čia.