Neringa FM

Naujienos

BRAVE NOISES: drąsūs ir triukšmingi

Brave Noises – tai jaunų, novatoriškų ir veržlių atlikėjų komanda, kurianti muziką, neįtelpančią į vieno stiliaus rėmus. Jazz, FreeJazz, Folk, World Music ir Alternative Rock stilių sintezė formuoja nestandartinį ir unikalų atlikėjų kuriamą muzikinį paveikslą.

Drąsūs garsai ir ritminiai piešiniai stebina muzikos stilių diversifikacija, kuri tik pabrėžia muzikantų virtuoziškumą bei jų kūrybos originalumą. Patiriamos emocijos bei siurrealūsvaizdiniai tampa savotiška terapija, o netikėti muzikiniai sąskambiai atmintyje išlieka force majeure pavidalu. Ne mažiau priverčia suklusti ir universalūs bei energingi improvizatoriai, kurių išradingumo pliūpsniai prikausto dėmesį iki paskutinio garso. Atlikėjai 2017 metais išleido debiutinį albumą „Betweenthe Dreams“, kuris pasirodė visose populiariausiose pasaulio muzikos platformose ir iškart sulaukė susidomėjimo. Iki tol džiazo muzikos mylėtojams ši grupė buvo žinoma kaip 2015 metų festivalio „Vilnius Jazz“ dalyvė, nominuota kaip perspektyviausia džiazo grupė Lietuvoje. Brave Noises klausytojui atskleidžia instrumentų galimybes ir įrodo, jog yra šiuolaikinės muzikos rinkos fenomenas.

Mindaugas Stumbras yra naujosios kartos džiazo gitaristas, atliekantis bei kuriantis tiek džiazą, tiek šiuolaikinę muziką. M. Stumbras yra žinomas kaip MS Ensemble įkūrėjas, grupės BraveNoises narys ir gitaristų konkurso „Gitarų šėlsmas“ laureatas. Atlikėjas yra dalyvavęs daugelyje Lietuvos bei užsienio džiazo muzikos festivalių („Siena Jazz“, „Vilnius Mama Jazz“ ir kt.) bei grojęs su žymiais muzikos virtuozais, tokiais kaip KennyWollesen, Tommy Smith, Alyn Cosker, Kevin Mackenzie, FergusMcCreadie, Tomas Dičiūnas, Dalius Naujokaitis, Peter Smrdel, Salvador Olmos, Romualdas Milašius, Moreno Maugliani, Arnas Mikalkėnas ir kt. Šiuo metu M. Stumbras studijuoja Karališkoje konservatorijoje Glazge ir semiasi žinių iš užsienio profesionalų.

Mantvydas Pranulis – aktyvus jaunosios kartos džiazo atstovas bei daugelio džiazo ir alternatyviosios muzikos projektų iniciatorius. M. Pranulis kuria bei muzikuoja klavišiniais grupėje BraveNoises, o su grupe Allergy+ 2017 metais Klaipėdos džiazo festivalyje „Jazz talentai“ tapo nugalėtojais. M. Pranulis taip pat yra gavęs „Vilnius Jazz Young Power“ geriausio instrumentalisto nominaciją. Atlikėjas dažnai bendradarbiauja su teatro ir kino kūrėjais: yra sukūręs muziką teatro spektakliui „Pirmapradis“, menininkų trupės Stalo teatro spektakliams bei „Sidabrinę gervę“ už geriausią trumpametražį filmą laimėjusiam Kamilės Milašiūtėsfilmui „Motinos diena“.

Dominykas Snarskis žinomas kaip Brave Noises ir Trio SIN (2015 metų „Vilnius Jazz Young Power“ laureatai) narys. Atlikėjas baigė mokslus Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos Konservatorijoje, grojo mušamaisiais Magic Time Orchestra, Konservatorijos bigbende bei dalyvavo tarpdiscipliniuose performansuose ir edukaciniuose projektuose ne tik Lietuvoje, bet ir Rusijoje vykusiame projekte „Kadujo. Genezė“. Šiuo metu būgnininkas studijuoja Karališkoje konservatorijoje ir groja Jaunimo Džiazo Orkestre Glazge, Škotijoje.

Ernest Germanovič – vienas perspektyviausių jaunosios kartos atlikėjų Lietuvoje. Bosine gitara grojantis muzikantas 2016 metais Tarptautiniame džiazo atlikėjų konkurse Rusijoje laimėjo II-ąją vietą ir toliau sėkmingai dalyvauja Lietuvos bei užsienio festivaliuose, tokiuose kaip „Kaunas Jazz“, „Birštonas 2014“,„Vilnius Jazz“, „Jazz Fontanas“, „Tamsta Festival“, „RainbowJazz“ Estijoje, „Bad Bramstedt“ Vokietijoje bei daugelyje kitų. E. Germanovič scenoje pasirodo su žinomais Lietuvos džiazo muzikos atlikėjais, bendradarbiauja su jaunaisiais džiazo talentais bei įvairiomis pop muzikos grupėmis, kaip laisvai samdomas muzikantas dirba įrašų studijose, kasmet kartu su Gospel choru (JAV) pasirodo labdaringame koncerte. Šiuo metu bosistas yra magistrantūros studentas Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijoje.

Arminas Bižys – aktyviai muzikos sferoje dalyvaujantis ir baritoniniu bei alto saksofonais grojantis muzikantas. A. Bižysatpažįstamas kaip grupių Brave Noises, saksofonų kvarteto Katarsis4, Džiazlaif, Miško Gyventojai, Contemporary MusicEnsemble Syneasthesis narys bei LR Vidaus Reikalų Ministerijosreprezentacinio pučiamųjų orkestro baritoninio saksofono atlikėjas. Muzikinį kelią saksofonistas pradėjo įstojęs į Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos Konservatoriją, vėliau Juozo Pakalnio konkurse laimėjo I-ąją vietą ir šiomis dienomis muzikines studijas tęsia Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijoje.

Kazimieras Jušinskas – įvairiuose projektuose aktyviai muzikuojantis saksofonistas, žinomas kaip grupių Brave Noises(2015 metų „Vilnius Jazz Young Power“ Grand Prix laimėtojai), Džiazlaif, The Septet ir saksofonų kvarteto Katarsis4 narys. Soprano ir alto saksofonais grojantis muzikantas taip pat yra dalyvavęs „Vilnius Mama Jazz“, „Kaunas Jazz“ ir „Peronas Jazz“ džiazo muzikos festivaliuose. Baigęs Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos Konservatoriją, K. Jušinskas įstojo į Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademiją ir toliau sėkmingai tęsia mokslus.

Artimiausias BRAVE NOISES koncertas jau šį ketvirtadienį, socialiniame klube Raketa, bangų g. 5a, Klaipėda

Daugiau informacijos rasite FB

Oficialus grupės puslapis