Neringa FM

Naujienos

bix albumas berlin 89

Legendinis „Bix“ koncertas Berlyne išleistas vinile

Grupė „Bix“ nesiliauja džiuginti muzikos gerbėjų. 1989 metais Vakarų Berlyne sugrotas grupės koncertas šiandien pasirodė ir ilgai lauktu vinilo formatu. Dviguboje vinilo plokštelėje – ne tik originalaus koncerto įrašas, bet ir kūriniai iš pernai Lukiškių kalėjime vykusio koncerto.

59-ą gimtadienį šiandien švenčiantis „Bix“ vokalistas Saulius Urbonavičius – Samas muzikos gerbėjus šįvakar kviečia susitikti „Bix“ bare Vilniuje, kur išpakuos „Berlin ’89 (Extended)“ plokšteles, dalinsis prisiminimais apie šį albumą, fotografuosis ir dalins autografus. Kartu su  muzikantais renginyje dalyvaus ir žinomas režisierius Emilis Vėlyvis, kuris kartu su grupe pristatys apie „Bix“ kuriamą filmą!

Proga švęsti išties didelė – tai antroji grupės vinilo plokštelė grupės istorijoje. Iki šiol vinilo formatu buvo pasirodęs tik kultinis albumas „Akli kariai“ 1991 metais.

Vinilą „Berlin ’89 (Extended)“ išleido muzikos kompanija M.P.3, platina interneto parduotuvė Buymusic.lt. Pasak leidėjų, vien išankstiniais užsakymais jau išpirkta daugiau nei pusė šio albumo tiražo.

Naują plokštelę muzikantai pristatys trimis ypatingais koncertais – rugsėjo 24 dieną Vilniuje, festivalio „Vilniaus fejerija“ metu Vingio parke, spalio 15 dieną Kaune, „Kauno oazėje“, ir spalio 30 dieną Berlyne, legendiniame muzikos klube „Quasimodo“.

Taip pat nuo šiandien visą „Bix“ diskografiją galima rasti skaitmeninėse platformose. Per pastaruosius metus jose buvo paskelbti visi grupės albumai – „Akli kariai“ (1991), „La Bomba“ (1992), „Doozgle“ (1993), „7“ (1995), „Wor’s“ (1997), „Bix-Ray“ (2015), taip pat demo albumas „Rats City“ (1982).

Prie jų penktadienį pasirodė ir nauji skaitmeniniai leidiniai – „Berlin’ 89“ bei „Vilnius ’21“, iš jų abiejų ir yra sudarytas naujasis grupės vinilas.

bix albumas_berlin_89__extended__2

35-erių metų sukaktį šiemet minintys „biksai“ metų pradžioje buvo pagerbti M.A.M.A. apdovanojimu už nuopelnus lietuviškai muzikai. Vasarą grupė aktyviai koncertavo, o metus vainikuos vienu ypatingiausių koncertų per visą karjerą – klube „Quasimodo“, į kurį grįžta lygiai po 33 metų, ir kviečia visus ilgąjį spalio savaitgalį praleisti kartu Berlyne.

„Berlin ’89 (Extended)“ skaitmeninės nuorodos:
https://orcd.co/bix-berlin89
https://orcd.co/bix-vilnius21