Neringa FM

Naujienos

Banana dream

Banana dream – interaktyvus performancas

Po sėkmingų pirmųjų premjerinių pasirodymų, šokio duetas „B&B“ ruošiasi pakartotinai žengti į sceną su interaktyviu performansu „Banana Dream“ kovo 3 dieną, Menų spaustuvėje. Jaunosios atlikėjos Agnietė Lisičkinaitė ir Greta Grinevičiūtė vėl užsidės blondiniškus perukus, tapusius intriguojančia menininkių ekspresyvumo išraiška.

Banana dream – tai tarpautinių meno festivalių ir visuomeninių renginių pasirodymo serija, kurioje šokėjos atsakinėja į egzistencinius klausimus – kas aš esu ir ką mes čia veikiame. Visgi jos pasižiūri ir per kitą būties prizmę, mat diskutuodamos su žiūrovais, kvestionuoja, kas mes nesame. Scenoje blondinės ieško asmens tapatybės, nagrinėja lygybės, žodžio laisvės ir moterų teisių sąvokas.

„Žmonės vargsta, analizuodami savo tapatybę. Žvelgiant į veidrodį, vaizdą užstoja aplinkinių vertybės ir įsitikinimai. Svajones, siekius ir troškimus gali nulemti kitų nuomonės. Norime būti išskirtiniai, tačiau tampame priklausomi nuo Facebook ar Instagram. „B&B“ yra popkultūros atspindys,“ – prisipažįsta viena idėjos autorių A. Lisičkinaitė.

Spektaklio pavadinime atsiradęs žodis „banana“ inspiruotas garsių menininkų Banksy, Andy Warholo darbų, kuriuos „B&B“ pasirodyme pačios ir pakomentuos.

Scenoje dvi blondinės siautės pasitelkiant šiuolaikinio šokio formą. „Tačiau „B&B“ šokio abstrakcijai suteikia daugiau interaktyvumo, teksto, ironijos ir absurdo,“ – teigia A. Lisičkinaitė.

Kviečiame visus atsigręžti į save ir atvykti į šokio spektaklį „Banana Dream“

2019 m. kovo 3 d. 19 val.

Kišeninė salė, Menų spaustuvė (Vilnius)

Bilietų platintojas: TIKETA.

„Banana Dream” komanda:

Idėjos autorės ir choreografės: Greta Grinevičiūtė ir Agnietė Lisičkinaitė
Atlikėjos: „B&B“ – A. Lisičkinaitė, G. Grinevičiūtė, Ugnė Laurinavičiūtė, Emilija Karosaitė
Scenografė: Renata Valčik
Muzikos autorius: Artūro Bumšteino
Šviesų dailininkas: Julius Kuršys
Prodiuseris: Atviro kodo laboratorija. Pirminį projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba.