Neringa FM

Naujienos

Baltic Balkan Brno 2017

„Baltic Balkan“ metus baigia su trenksmu: naujas kūrinys, albumas ir Kalėdų fiesta su čekų duetu

Lietuvių trijulės Baltic Balkan ir garsiojo prancūzų prodiuserio DJ Click draugystė tęsiasi – kadaise bendruose vakarėliuose susipažinę muzikantai šiandien drauge jau nebe tik koncertuoja, bet ir kuria kartu. Gerbėjams jie pristato naują bendrą darbą – energingą kūrinį „Happy Jew Dub“.

Smagus, ritmiškas ir kaip visuomet verčiantis kilnoti kojas – taip galima apibūdinti naują kūrinį, o ir visą Baltic Balkan kūrybą, – kitaip jau būtų sunku ir įsivaizduoti!

Čigoniškos, balkaniškos muzikos skambesiu gerbėjus užkrečiantis kolektyvas kaskart šokių aikštelėje sprogdina tikrą pozityvumo bombą. O dabar jų vakarėlių repertuaro rokiruotę papildė ir „Happy Jew Dub“ – dar vienas stiprus energijos užtaisas, kuriame susipina klezmerio ir elektroninė muzika.

Žydiškų dainų interpretacijos jau kurį laiką grupės kūryboje tapo neatsiejamos. Naujas jų darbas – dar vienas kūrinys ir netrukus dienos šviesą išvysiančio „Baltic Balkan“ minialbumo „Litvish“ kūrinys.

Iki tol muzikantai gerbėjams jau pristatė kitus ryškius kūrinius: drauge su Grenoblio hiphopo grupės Monkey Theorem nariu MC El Kasper įrašytą Kadril, į kurį originaliai įsilieja jo repuojamos prancūziškos eilės, taip pat ir „Kadril“ remiksą su belgų prodiuseriais ir DJ Lazarus Soundsystem, bei su kompozitoriumi Mariumi Salynu sukurtą Foxtrot – pramoginės muzikos, tarpukariu vadintos mažąja scena, dainą.

Albumą pavadinti „Litvish“ vardu jie nusprendė neatsitiktinai – litvakų kalba „litviš“ reiškia „lietuviškas“. Lietuvos žydai dar LDK laikais kalbėjo „litviš“ dialektu, todėl grupės kuriama muzika tarsi apjungia dvi ten pat gyvenusias tautas.

„Sukūrėme modernias, savaip interpretuotas žydiškų kūrinių versijas, kurios vienaip ar kitaip skambėjo Lietuvoje. Čia skamba ir vokalai jidiš kalba“, – pasakojo „Baltic Balkan“.

Grupė džiaugiasi 2017 metus galėdama vainikuoti nauju, žydiška tematika parašytu minialbumu. Pasak jų, prie naujo albumo atsiradimo labai prisidėjo ir gausus užsienio atlikėjų būrys, o taip pat – ir lietuvių komanda: didžiulio susidomėjimo ir sėkmės sulaukusį siurrealistinį klipą kūriniui „Kadril“ kūrė Asta Ostrovskaja, naujo „Litvish“ albumo viršelį kūrė iliustratorė Lina Vyšniauskaitė.

Kaip ir 2016 metais grupės išleistas albumas Balkantinnitus, taip ir Litvish bus išleistas skaitmeniniu formatu Paryžiuje, įrašų kompanijoje „Vlad Ghetto Folk Label“.

Tad šventės ne už kalnų! O kad jų laukti būtų smagiau – „Baltic Balkan“ tradiciškai kviečia pašėlti iš širdies – penktadienį ir šeštadienį kolektyvas ruošia siautulingą kalėdinį vakarėlį balkaniškos muzikos ritmu.

Penktadienį jie kaitins Vilniaus „Peroną“, o šeštadienį – Kauno publiką „Lizde“, drauge su „Baltic Balkan“ scena čia dalinsis ir linksmasis čekų duetas „Malalata“. Svečiai Lietuvoje žada tikrą šventę, kurioje netrūks nei balkaniškų ritmų, nei meksikietiškos kumbijos, nei regio iš Karibų jūros salų ar prancūziško elektrosvingo. „Malalata“ daug dėmesio skiria originaliai aprangai ir visada pasirūpina tuo, kad šokių aikštelėje niekaip nebūtų nuobodu.

Pasiilgai šokių ir energija trykštančių, smagiai nusiteikusių bendraminčių? „Balkanaktis“ pasiruošęs įsukti tave į beprotišką ritmų sūkurį – gruodžio 8-ąją susitikime sostinės „Perone“, 9-ąją – kauniečių pamėgtame „Lizde“.

Baltic Balkan EP “Litvish”

Daugiau BALTIC BALCAN

Leave a Reply