Neringa FM

Naujienos

DJ Fiona Timantti

Balkaniška fiesta Vilniuje

Fakyrų šou, pikantiša burleskos diskožokėja, balkaniška virtuvė ir batus sušokti kviečianti balkaniška muzika. Sostinės „Vasaros terasoje“ jau šį penktadienį laukia tikras siautulys smagių vakarėlių mėgėjams. Į Vilnių atkeliauja karšta balkaniška fiesta.

Vienos dienos festivalis mieste, lauke po atviru dangumi – taip vasaros renginių sezoną nusprendė pradėti „Balkanaktis. Fiesta“. Penktadienį, birželio 3-iąją, į sceną lips daugybė publiką išjudinti nusiteikusių muzikantų, tarp jų – du iš Suomijos.

Prie pulto stos lietuviams jau pažįstamas DJ Borzin iš Balkan Fever Helsinki komandos. Nuo 1980-ųjų grojantis, iranietiško ir vokiško kraujo turintis svečias iš Suomijos jau spėjo užsitarnauti vardą muzikos pasaulyje. Jam teko apšildyti tokias žvaigždes kaip jau šviesaus atminimo Prince‘ą ar legendinius senosios hiphopo mokyklos meistrus „Run-D.M.C.“, jis suko plokšteles Jameso Browno ar „Beastie Boys“ koncertuose.

Vakarėlyje „Balkanaktis. Fiesta“ kur paganyti akis turės ir vyrai. Čia savo numerį pristatys kita viešnia iš Helsinkio, burlesko scenos diskožokėja Fiona Timantti. Ši svinguojanti atlikėja dienomis dirba modeliu, stiliste ir net mokytoja,  o naktimis persikūnija į visiškai kitą amplua ir stojusi prie pulto sukioja vintažines plokšteles. Nuo prancūziško šansono iki elektroninio svingo – penktadienį bus galima išgirsti visko.

Čia koncertuos ir techno muzikos mylėtojams pažįstamas „Minimal.lt“ atstovas Šarūnas Simaitis DJ LSAR, vienam vakarui ruošiantis netikėtą pasirodymą. Į sceną jis žengs nauju, specialiai balkaniškos muzikos nakčiai susigalvotu, pseudonimu Fat Gipsy, vakarėlyje susimaišys folk ir elektroninė muzika.

Nuotaiką renginyje kurs ir žonglierių su ugnimi duetas „Fire Sisters“, tad renginio organizatoriai pažada – bus karšta visomis prasmėmis.

Susirinkusius tradiciškai linksmins ir lietuviai „Baltic Balkan“. Dar prieš porą savaičių tūkstantinei miniai Prahoje ir Bratislavoje koncertavęs kolektyvas šįkart Vilniuje ruošia neeilinę programą.

„Laukiame visų, kurie nusiteikę vasariškai. Kol žmonės dar neišvyko iš miesto, kol tikra vasara dar tik pakeliui, ją sukursime patys. Pažadame, geros nuotaikos čia netrūks, bus tikras karnavalas“, – sakė „Baltic Balkan“.

Šiuo metu „Baltc Balkan“ dirba prie naujo kūrinio. Jau netrukus turėtų pasirodyti nauja jų daina „Kadril“. „Radome seną litvakišką dainą, kur amžiaus pradžioje moteris dainavo jidiš kalba. Mūsų vokalistas ją perdainavo, o iš Argentinos kilęs, Prancūzijoje gyvenantis bičiulis muzikantas, dar įpūs kūriniui prancūziško repo. Turėtų skambėti labai įdomiai“, – žadėjo „Baltic Balkan“.

Vasaros sezoną pradėję „Baltic Balkan“ planuoja ne vieną pasirodymą. Muzikantai ir toliau kvies į smagiausių vakarėlių traukos centru jau spėjusią tapti „Vasaros terasą“, kur tradicijas tęs balkaniškos muzikos fiesta „Balkanaktis“.

Liepos mėnesį lietuviai patrauks į Šiaurę, ten kolektyvo laukia Suomijos ir Estijos muzikos festivalių scenos, rugpjūtį – koncertai Latvijoje, „Karklės“ muzikos festivalyje Lietuvoje, vėliau jie žada aplankyti ir kelis Ispanijos miestus.

O kol kas – lyginkite marškinius, sukneles, puoškitės skrybelėmis, ūsais ir marš kaip reikiant pašėlti į „Vasaros terasą“ birželio 3 dieną.

Leave a Reply