Neringa FM

Naujienos

balkanaktis galapagai DUBIOZA KOLEKTIV

Festivalyje Galapagai I-ojo vakaro ugnį uždegs Balkanaktis

Vilniuje gimęs vakarėlių ciklas Balkanaktis yra muzikinis taboras, kuriame visi šoka iki pamišimo. Patekusieji į šį čigonišką chaosą, nieku gyvu nenori iš jo išeiti, nes tai – kažkas nepaprasto. Lyg vienu metu būtum vestuvėse, laidotuvėse, dardėtum kaimo keliais vežime, ant šienos kaugės, iš kurios kyšotų suslėptų ikonų auksiniai rėmai, o tave sektų budri pripažinto kino metro akis. Liepos 27-ąją šitas psichodelinis Balkanų vežimas atvažiuos į festivalį  Galapagai , kuriame lauks ir broliai iš Bosnijos „Dubioza Kolektiv“!

Tie, kas festivalyje Galapagai jau yra matę kompaniją „Baltic Balkan“, veikiausiai niekuomet nepamirš patirto įspūdžio, kai skambant balkaniškiems ritmams pusnuogis Lencas, su virš galvos iškeltu baltojo šuns paveikslu, pradeda procesiją, ir į ją akimirksniu įsitraukia šimtai šokančių žmonių.

„Mes visada pasileidžiame plaukus ir duodame valią balkaniškam gaivalui išsiveržti iki dugno, o Lenco glosolalija panardins bet kurį šokėją į beprotišką balkanišką festivalinį transą. Bučiuokite Pičką!“ – tokie „Baltic Balkan“ žodžiai neleidžia abejoti, kad jie ir šiemet nusiteikę gerai pasilinksminti festivalyje „Galapagai“.

Šalies klubuose ir festivaliuose „Baltic Balkan“ pradėjo tikrą Balkanų, klezmerių bei čigoniškos muzikos madą. Jei anksčau lietuviai tokią muziką galėjo išgirsti nebent Emiro Kusturicos filmuose ar per Gorano Bregovičiaus koncertus, tai šių vyrukų dėka tapo aišku, kad ji puikiai tinka ir vakarėliams. Pridėjus lietuvišką užsidegimą linksmintis, tai sudaro tikrą sprogstamąjį mišinį!

Paradoksalu, kad lietuviai griežia dantimis ant Balkanų „Eurovizijoje“, bet patekę į balkaniškos muzikos gyvą siautulį tiesiog nevalingai įsilieja į šią gyvenimo šventę.

Supratę lietuvių meilę pietietiškai muzikai bei čigoniškam šėlsmui, „Baltic Balkan“ pradėjo rengti didžiulio populiarumo susilaukusį vakarėlių ciklą „Balkanaktis“.

„Matyt, „Eurovizijoje“ lietuviams Balkanai asocijuojasi su Kirkorovu ir amžinu pralaimėjimu, o „Balkanaktis“ – visada su beprotiškai gera nuotaika ir šėliojimu iki paryčių“, – šypsosi vakarėlių ciklo organizatoriai, liepos paskutinį savaitgalį tai surengsiantys festivalyje „Galapagai“.

Zaraso ežero saloje prie „Baltic Balkan“ su malonumu prisidės žanro žvaigždė Dj Click, kuriam iš vieno švilptelėjimo paklūsta čigoniška muzika, techno, worldtronica. Dj Click – nuotykių ištroškęs alchemikas, kurio muzikoje susiraizgiusios kultūrinės diversijos atvedė jį į tarptautinę lygą ir leido įgyvendinti įdomius bendrus projektus su garsiausiais vardais.

Keliaudamas per pasaulį su savo mobilia studija DJ Click susipažįsta su unikaliais individais. Kartu su jais kurdamas, grodamas, jis kaupia profesionalią muzikos biblioteką, skirtą audiovizualiniam sektoriui. DJ Click meistriškai sujungia kaimą su miestu ir ištraukia gyvą muziką iš elektroninių mechanizmų.

„DJ Click – mūsų senas draugas. Paryžiuje jo įkurtą įrašų firma „NoFridge“ leidžia vinilus su pašėlusia world muzika, o pats Dj Click yra gerai žinomas savo melodijomis nuo Brazilijos, Japonijos iki Australijos krantų. Taip, „Galapaguose“ jis ir vėl gros stebuklinguoju tereminu! Ir galbūt net prasuks bendrą mūsų klezmerio kūrinį!“ – kalbėjo „Baltic Balkan“.

„Baltic Balkan“ laukia progos vėl broliškai apsikabinti ir išsibučiuoti su garsiaisiais bosniais „Dubioza kolektiv“, kurie savo hip hopą, regį, dub, punk, roką ir Bosnijos folklorą šiemet atsiveš į „Galapagus“ ir ten visus nuvarys nuo kojų.

„Esame su jais ne tik groję vienoje scenoje Grenoblyje, bet ir pakėlę ne vieną bokalą nealkoholinio alaus užkulisiuose, – šypsosi kompanija. – Taip gimė „Dubioza Kolektiv Baltic Balkan“ remiksas „Free MP3“. Jis jiems taip patiko, kad net kaip ekskliuzyvas pateko į specialiai Japonijai išleistą albumą. Tikimės „Dubiozą“ pamatyti „Galapagų“ palapinėje, o gal net kartu pagrosime DJ setą. „Balkanaktis“ visada pateikia staigmenų, pažadame, tai bus „tūsas“ kaip paskutinį kartą gyvenime!“

Festivalis „Galapagai“ šiemet vyks liepos 27-28 dienomis Zarasuose, ežero saloje. Bilietus platina galapagai.lt

Leave a Reply