Neringa FM

Naujienos

Balkanaktis DJ Borzin

Balkanaktis – legendinis dj’us iš Suomijos, maisto turgus ir kinas

Nors šią žiemą sniego Lietuvoje netrūksta, pusnys Vilniuje ir Kaune netrukūs ištirps. Vasariško karščio bangą vėl atneša energingieji „Baltic Balkan“ – penktadienį ir šeštadienį grupė ruošiasi tradiciniam „Balkanakčiui“ ir pažada – šįkart atvykusių pajudinti kojas laukia daugybė malonių staigmenų.

Viena tokių – pasikeitusi vakarėlio erdvė. Ilgą laiką „Peroną“ ir Halės turgų šokdinę „Baltic Balkan“ šį kartą keliasi į naują vietą, paskutinį žiemos mėnesį balkaniška muzika skambės gurmaniško maisto kavinių turguje „Downtown Food Hall“.

„Kažkas naujo? Kodėl ne? Mėgstame netradicines erdves“, – intriguoja grupės nariai.

Šiuolaikinio turgaus aplinka „Baltic Balkan“ – nesvetima, turgų šokių aikštele jie jau spėjo paversti ne kartą. Tiesa, paskutinis – naujametis – vakarėlis sulaukė išskirtinio dėmėsio, į šventinį „Balkanaktį“ tuomet susirinko rekordinis skaičius gerbėjų!

Didelio dėmesio tikimasi ir šįkart – „Downtown Food Hall“ vasario 1-ąją „Balkanakčio“ dalyvius kvies ne tik pajudėti į ritmą, bet ir pasistiprinti išalkus – čia bus galima paragauti ir balkaniškai virtuvei artimų patiekalų, humuso, falafelių, vištienos patiekalų, graikiškų skanėstų – skonių ir kvapų čia tikrai netrūks!

Ką veikti ras ir kino mylėtojai – pirmą kartą „Balkanakčių“ istorijoje bus galima ne tik šokti, bet ir pažiūrėti filmą. Vienoje iš salių prieš vakarėlio startą bus rodoma jau pripažinimo spėjusi sulaukti, „Sundance“ festivalyje apdovanota Felixo van Groeningeno drama „Belgika“. Įėjimas į balkanišką fiesta galios su tuo pačiu kino bilietu.

O jau tuomet… „Dancefloras lauks visų su ūsais, sijonais ir auksiniais dantim“, – linksmai sako „Baltic Balkan“.

Šįkart renginyje viešės ir ypatingas svečias – Lietuvos publikos simpatijas jau spėjęs pavergti DJ Borzin iš Balkan Fever Helsinki komandos. Nuo 1980-ųjų grojantis, iranietiško ir vokiško kraujo turintis svečias iš Suomijos visai neseniai atšventė ir kelias svarbias progas – rudenį paminėjo jubiliejinį 60-metį, tai pat – 35-erių metų didžėjavimo sukaktį.

Helsinkyje gyvenantis DJ Borzin vardą muzikos pasaulyje jau užsitarnavo. Jam teko apšildyti tokias žvaigždes kaip jau šviesaus atminimo Prince‘ą ar legendinius senosios hiphopo mokyklos meistrus „Run-D.M.C.“, jis suko plokšteles Jameso Browno ar „Beastie Boys“ koncertuose.

Savo pasirodymuose DJ Borzin maišo ir muzikos stilius, įpina egzotiškų rytietiškų, arabiškų motyvų, todėl belieka tik pažadėti – bus karšta!

Ketvirtą kartą Vilniuje koncertuosiantis svečias šįkart aplankys ir Kauno publiką – šeštadienį, vasario 2-ąją, drauge su „Baltic Balkan“ jis šokdins baro „O kodėl ne?“ publiką.

Leave a Reply