Neringa FM

Naujienos

Arūnas Eimulis: po studijų parašiau kelis graudžius laiškus televizijoms

 

Kino režisierius ir reklamos kūrėjas iš Klaipėdos – Arūnas Eimulis pasakoja apie savo pirmojo pilnametražio filmo “ Sistema“ kūrimą. Nufilmavęs virš dešimt trumpametražių filmų bei sudalyvavęs keliose dešimtyse kino festivalių visame pasaulyje jis jaučiasi pajėgus kartu su savo komanda sukurti pilno metro juostą, kuri būtų tiek aktuali, tiek žiūroviška. Pagrindinis tikslas, kad žiūrovas nesigailėtų sumokėjęs už bilietą ir verstų pagalvoti po seanso.

Arūnai, studijavai informatiką, bet kaip atsidūrei kine?

Taip mokiausi Kaune KTU. Kalbant, teisiai šviesiai, buvau labai nemotyvuotas studentas ir pastoviai vilkausi iš galo. Vieną kartą pabandėme su kursiokais ir draugais sukurti linksmus kovinius filmukus savo malonumui. Tada reikėjo kažkaip juos sumontuoti ir aš to ėmiausi. Tada tie mūsų kvaili filmukai išpopuliarėjo tarp universiteto studentų. Nebuvo tada nei „youtubo“, nei „facebuko“, talpindavome filmukus į  universiteto serverį ir visi studentai galėjo juos parsisiųsti. Sulaukėm daug teigiamų reakcijų. Taip mane sudomino montavimas. Po studijų parašiau kelis graudžius laiškus televizijoms, kaip aš noriu dribti montuotoju ir koks aš būsiu geras ir kaip visko noriu išmokti. Galiausiai po trijų mėnesių viena televizija pakvietė mane. Taip išmokau montuoti profesionaliai. Vėliau su savo bičiuliais įkūrėme video reklamos studiją, o aš dar retkarčiais ėmiausi filmuoti jau kokybiškus trumpametražius filmus.

Kokį savo filmą laikai sėkmingiausiu?

Sukūriau virš dešimt trumpametražių filmų, dauguma jų rodyti tarptautiniuose festivaliuose, bet labiausiai susilaukė dėmesio trash trumpametražių filmų seriją „Super M nuotykiai“. Ji buvo rodyta Pietų Amerikoje, Azijoje bei daugelyje Europos šalių.

Kada supratai, kad jau esi pajėgus suskurti pilnametražį filmą?

Idėją sukurti pilno metro juostą turėjau jau seniai. Manau, daugelio režisierių galutinis tikslas yra kurti pilnametražius filmus.  Bet, kad suvaldyti tokį formatą, padaryti jį žiūrovišku ir įdomiu, kad žiūrovas nesigailėtų sumokėjęs už bilietą reikia daug patirties ir žinių. Jau daugiau nei dešimt metų tobulėju šioje srityje bei surinkau rimtą komandą. Filmą kursiu ne vienas. Pats šį kartą būsiu atsakingas už kinematografiją ir video montažą, su aktoriais dirbs teatro režisierius – Tomas Jašinskas.

Arūnai, trumpai papasakok apie ką bus jūsų pilno metro filmas pavadinimu „Sistema“?

Filmas bus apie švietimo sistemos paradoksus ir visišką mokslo neatitikimą su realybe. Jei trumpai apie filmo siužetą, tai jis bus „fish out of water“ scenarijaus tipo. Cirko klounas neįtikėtino atsitiktinumo dėka tampa mokyklos direktoriumi. Neturėdamas jokio pedagoginio išsilavinimo, jis stengsis bendrauti su vaikais ir organizuoti mokyklos veiklą taip, kaip jam atrodo geriausia.

Kodėl, būtent, tokia tematiką pasirinkote filmui?

Idėja kilo, kai aš ir keli mano bičiuliai su kuriais kursime šį filmą, kurį laiką dirbome kūrybinių partnerysčių projekte mokykloje. Visi turėjome pravesti skirtingus užsiėmimus su mokiniais. Ir pamatėme, kad mokykla nelabai pasikeitė, nuo to laiko, kai mes patys mokėmės. Vaikai mokomi nereikalingų dalykų, dauguma jų nemotyvuoti. Bet iš esmės vaikai yra imlūs ir domisi viskuo. Jiems nesudaromos sąlygos atrasti savo pomėgius, siekti tikslo, jiems neleidžiam klysti, nesiformuoja stiprios charakterio savybės. Yra įsivyravęs požiūris, kad vaikas turi pasikankinti mokykloje 12 metų, o jau po to, jis užaugs ir galės daryti gyvenime, ką panorėjęs. Mes nesidomime švietimo sistema. Patys prasikankinome mokyklose, o dabar ją pamiršome, kaip mums buvo ten neįdomu ir beprasmiška. Mokykla mums yra praeityje. Todėl nesusimastydami kišame jau savo vaikus į tas pačias mokyklas ir leidžiame jiems ten kankintis.

Su kokiais iššūkiais susiduriate kurdami filmą „Sistema“?

Iššūkių labai daug. Visgi, tai pirmasis mano darbas su pilnametražiu filmu. Kuriame marketingo strategiją, domimės, kaip patekti į kino teatrų repertuarą. Stengsimės sukurti filmą, kuris būtų žiūroviškas, bet tuo pačiu verstų po seanso pagalvoti. Šis filmas atsakys į daug klausimų ir mums patiems, ar mes pajėgūs sukurti tokios apimties ir solidžios temos pilno metro juostą. 

 

Super M nuotykiai: Trys trumpi filmai:

 

Filmo sistema puslapis:

https://www.facebook.com/sistemafilmas

 

Viso interviu klausykitės: