Neringa FM

Naujienos

Armantas Gečiauskas arba „Arma Agharta” – garso performansų kūrėjas, jau dešimt metų stebinantis užsienio turų gausa ir geografija. Jau šiemet menininkas pasirodė Grenlandijoje, Indonezijoje, Filipinuose, Malaizijoje, Singapūre bei Europos šalyse. Arma Agharta savo stipriai improvizuotose pasirodymuose naudoja senus sintezatorius, modifikuotus žaislus, objektus, kostiumus, ir visą tai apipinta magiškais triukais bei impulsyviais veiksmais.

Armantai, kaip įvardintum tuos dalykus, kuriuos naudoji savo pasirodymuose?

Objektai, žaislai. Labai dažnai tie žaislai ir objektai yra perdirbti, kur pakeistos jų skambesio galimybės.

Dabar muzikos eksperimentatoriai groja viskuo: radiatoriais, vazomis, buities rakandais. Kodėl?

Taip. Apskritai dabar tokia mada groti visokiais rakandais arba kažkokiomis konstrukcijomis. Tada būna įdomu stebėti patį grojimo procesą. Bet ne visada tas garsinis rezultatas būna toks įdomus, kaip pats atlikimo veiksmas. Ir kartais maloniau stebėti, nei klausytis tokių pasirodymų.

Kuo pats dar norėtum sugroti? Ar turi kažkokį svajonių instrumentą?

Taip norėjau prieš metus nusipirkti tokius elektroninius įrenginius, kurie dedasi ant kūno. Ir tada tu groji savo kūnu iš esmės. Labai norėčiau tokį dalyką išbandyti, nes manau, kad kūnas labai gerai groja ir jeigu mes neturėtume savo kūno, mes ir negrotume.

 

Esi apkeliavęs virš 30 pasaulio šalių su savo pasirodymais. Kokių keistų nutikimų esi turėjęs savo pasirodymu metu? Ar skiriasi publika Lietuvoje ir egzotiškose šalyse?

Skirtumas ne toks didelis, kaip iš pradžių tikėjausi. Dauguma šalių, turi didesnį eksperimentinės muzikos sceną nei Lietuvoje. Tai nėra kažkokia naujiena ten. Bet vienas toks įdomesnis atvejis man buvo nutikęs Indonezijoje. Buvo labai keistas organizatoriaus sprendimas surengti koncertą sekmadienį 8 val. ryto kažkur laukuose. Man sakė, kad tame lauke yra kelias, kuriuo pabėgioti mėgsta vietiniai sportuojantys žmonės. Dar nesu gyvenime kėlęsis 7 val. ryto koncertuoti plyname lauke. Tada švietė saulė, buvo karšta, tai mano kolegos muzikantai iš vis negalėjo groti, nes nebuvo jokio pavėsio. Saulė taip kepino, kad nesimatydavo instrumentų klavišų, kuriuos reikia spausti. Man buvo lengviau, nes groju objektais ir žaislais. Žmonės iš tikrųjų sustodavo trumpam pažiūrėti, kas čia vyksta. Bet kai tu bėgi ir sportuoji, tai negali sustoti. Reikia bėgti toliau. Taip iki šiol nesupratau tokio organizatorių sprendimo. (juokiasi)

Armantai, pažaiskime gėdos žaidimą. Pasakyk atlikėją grupę arba dainininką kurį labai mėgai paauglystėje, bet dabar tau gėda būtų tai pripažinti.

Aš dabar kartais pasižiūriu „Pūko Tv“. Tai galima sakyti, kad dabar man gėda.

Kodėl tu žiūri „Pūko TV“?

Dėl to, kad man linksma. Aš atsipalaiduoju žiūrėdamas prastus pasirodymus. Pavyzdžiui, dėl Klarko man iš esmės gėda (juokiasi). Nors gal labiau linksma nei gėda.

Atlikėjo puslapiai:

http://www.arma.lt/

https://www.facebook.com/agharta.events

Visos laidos su Armantu Gečiausku (Arma Agharta) klausykitės čia:

 

 

Leave a Reply