Neringa FM

Naujienos

Kursiu mariu regata 50

I-ąjame „Kuršių marių regatos“ etape – žmogus už borto

Pirmojo, Klaipėdos miesto, „Kuršių marių regatos“ etapo metu jachtai „Šiaurinė“ (kpt. Darius Sarsevičius) sudėtingomis oro sąlygomis teko gelbėti iš laivo iškritusį įgulos narį. Su jachtos „Esmeralda“ (kpt. Miroslavas Urbonavičius) pagalba, žmogus buvo ištrauktas iš vandens. Abi jachtos po incidento tęsė Klaipėdos miesto etapo distanciją, o jachtos „Esmeralda“ įgula savo grupėje užėmė pirmąją vietą.

„Manevro metu, kai įgula keičia poziciją iš vieno borto į kitą, buvo gūsis, banga, vienas įgulos narys neišsilaikė ir iškrito už borto. Iš karto sušukau „žmogus už borto”, tuomet daviau komandą nuleisti stakselį (priekinę burę), tačiau dėl didelio vėjo to padaryti iš karto nepavyko. Tačiau mačiau, kad mano įgulos narys ištraukė gelbėjimosi liemenės virvutę, liemenė išsipūtė ir jis plūduriuodamas ramiai laukė priplaukiančios pagalbos. Bičiuliai iš kitos jachtos priplaukė pirmi ir ištraukė“,- apie įvykį pasakojo jachtos „Šiaurinė“ kapitonas D. Sarsevičius.

Pasak jo, tokiose situacijose svarbiausia nepanikuoti, priimti skubius, bet šaltus sprendimus, o esant tokioms sudėtingoms sąlygoms, kokios vyravo pirmojo etapo metu – būtinai dėvėti gelbėjimosi liemenes.

Konkurentų įgulos narį varžybų metu išgelbėjusios jachtos „Esmeralda“ kapitonas M. Urbonavičius teigia, kad klausimas, kokį sprendimą priimti, net neiškilo. Pamatę, kad jachtos „Šiaurinė“ įgula dėl techninių kliūčių negali skubiai ištraukti iš vandens savo įgulos nario, jie nedvejodami ėmėsi visų gelbėjimui būtinų veiksmų.

„Ruošėmės apsukti ženklą, pamatėm, kad tai kitai kitai jachtai kažkas neaiškaus darosi – nesuka aplink ženklą, bando apsisukti. Paskui pamatėm, kad žmogus už borto. Apsisukom, matėm, kad anai jachtai kažkas nelabai pavyksta, todėl priėmėm sprendimą gelbėti žmogų“,- teigė M. Urbonavičius.

Jachta „Esmeralda“ Klaipėdos etapo metu iškovojo pirmąją vietą ne tik savo grupėje (7 grupė, 4-ORC), bet kol kas pirmauja ir kovoje dėl mažosios „Kuršių marių regatos“ taurės distancijoje B pagal perskaičiuotą laiką.

Kovoje dėl didžiosios „Kuršių marių regatos“ taurės po pirmojo etapo lyderiauja jachtos „Prus Primo“ (kpt. Gintaras Chomentauskas), „Esox“ (kpt. Rimantas Stropus) ir iš Rusijos į regatą atvykusi jachta „Kvartet“ (kpt. Vasilii Alekseev). Pastaroji užėmė pirmąją vietą ir savo jachtų grupėje (3 grupė, 2-ORC-RC), o pirmosios dvi šiame etape iškovojo pirmąją ir antrąją vietas 2-ojoje grupėje (1-ORC-RC). Trečią vietą šioje grupėje iškovojo jachta „Joker“ (kpt. Marius Ambrulaitis), kiek daugiau nei minute aplenkusi ketvirtoje vietoje likusius praėjusių metų „Kuršių marių regatos“ dviejų taurių nugalėtojus, jachtą „Keturi vėjai“ (kpt. Adomas Janulionis)

Jachta „Raganosis“ (kpt. Saulius Pajarskas) po pirmojo etapo pirmauja kovoje dėl absoliučiai greičiausios jachtos titulo, nuo jos nedaug atsilieka jachtos „Cool Water“ (kpt. Raimondas Šiugždinis) ir „Jocker“. Jachta „Raganosis“ tapo ir Klaipėdos etapo savo grupės (1 grupė, „RS-280“) nugalėtoja.

Pirmoji fiziškai finišavusi jachta „Nerija“ (kpt. Romas Jurevičius), tapo ir pirmojo etapo savo grupės (5 grupė, 2-ORC-C) nugalėtoja. Antrąją ir trečiąją Klaipėdos etapo vietas šioje grupėje užėmė jachtos „Joga“ (kpt. Stanislovas Butkevičius) ir „Jazz“ (kpt. Gediminas Bugaitis).

„Kuršių marių regata“ – tai didžiausias ir giliausias tradicijas turintis buriavimo renginys Lietuvoje, kuris šiemet vyks jubiliejinį 50-ąjį kartą. Startavusi 1954 metais, regata šiandien jau tapo ne tik buriavimo varžybomis, į kurias susirenka profesionaliausi Lietuvos buriuotojai, bet ir kasmetine Klaipėdos bei Nidos švente, džiuginančia šių miestų gyventojus ir svečius. Šiemet regata vyks rugpjūčio 5-12 dienomis Smiltynėje ir Nidoje.

KLAIPĖDOS ETAPO rezultatai grupėse:

1 grupė RS-280

 1. RAGANOSIS (kpt. Saulius Pajarskas)
 2. BARTA (kpt. Simonas Steponavičius)
 3. BORA BORA (kpt. Gediminas Sirvidas)

2 grupė – 1-ORC-RC

 1. PRUS PRIMO (kpt. Gintaras Chomentauskas)
 2. ESOX (kpt. Rimantas Stropus)
 3. JOKER (kpt. Marius Ambrulaitis)

3 rupė – 2-ORC-RC

 1. KVARTET (kpt. Vasilii Alekseev)
 2. BELONE (kpt. Tomas Niparas)
 3. PROPAGANDA (kpt. Rokas Babrauskas)

4 grupė Platu-25

 1. BESTIJA (kpt. Aidas Pivoriūnas)
 2. PANDORA (kpt. Tadas Žižys)
 3. MOJITO (kpt. Juozas Gordevičius)

5 grupė – 2-ORC-C

 1. NERIJA (kpt. Romas Jurevičius)
 2. JOGA (kpt. Stanislovas Butkevičius)
 3. JAZZ (kpt. Gediminas Bugaitis)

6 grupė 3-ORC

 1. REGINA (kpt. Dovydas Kvederis)
 2. ULTRA (kpt. Edmundas Gylys)
 3. AVE VITA (kpt. Vygantas Stankus)

7 grupė 4-ORC

 1. ESMERALDA (kpt. Miroslavas Urbonavičius)
 2. LIVINGSTONAS-CAPITAL (kpt. Sigitas Šmatavičius)
 3. ELIDA (kpt. Kęstutis Jurevičius)

This slideshow requires JavaScript.

Leave a Reply