Neringa FM

Naujienos

52-oji Kuršių marių regata startas

52-oji Kuršių marių regata į Lietuvą atvedė pasaulinę iniciatyvą „NE plastiko bangai”

Nuo ankstyvo šeštadienio ryto Smiltynės jachtklube – šventinis šurmulys. Čia startavo didžiausias Lietuvoje buriuotojiškas renginys – tradicinė, 52-oji Kuršių marių regata, kuri šiemet vyksta liepos 27- rugpjūčio 3 dienomis ir pasižymės ne tik įtemptomis sportinėmis lenktynėmis, pramogine kranto programa, bet ir aktyviomis ekologinėmis pastangomis paversti Neringą pirmąja Lietuvos savivaldybe be vienkartinio plastiko.

„Buriuotojai visuomet buvo ir išliko ta visuomenės dalimi, kuri glaudžiai susijusi su gamta ir kuri nebijo pirmoji imtis drąsių idėjų įgyvendinimo, tapti pavyzdžiu kitiems. Projektas „NE plastiko bangai“ yra pasaulinė iniciatyva, kuriai pradžią davė puikiai žinomos lenktynės aplink pasaulį „Volvo Ocean Race“. Šiemet nusprendėme, kad Lietuva pasiruošusi tapti pasaulinio judėjimo dalimi ir imti aktyviai rūpintis jūros bei kranto užterštumu ir mūsų planetos ateitimi. Na o regata, kuri įtraukia ne tik visą buriuotojų bendruomenę, bet ir pajūrio gyventojus bei svečius yra nuostabi erdvė šių pozityvių ekologinių pokyčių pradžiai“,- prieš regatos atidarymą teigė Lietuvos buriuotojų sąjungos prezidentas Naglis Nasvytis.

„Kuršių marių regatos“ metu buriuotojai ne tik tvarkys laukinius Neringos paplūdimius, tačiau ir sieks gilesnių pokyčių – visų pirma, perkeisti įpročius rinktis plačiai paplitusį, tačiau gamtai itin žalingą vienkartinį plastiką. Renginių metu vienkartinio plastiko gaminiai nebus naudojami, o vietoj jų kviečiamos rinktis įvairiausios ekologiškos alternatyvos.

Aktyviu iniciatyvos partneriu tapus Neringos savivaldybei, prie vienkartinio plastiko atsisakymo prisijungė didelė dalis Nidos verslininkų ir net didžiausią apyvartą turinčio tinklo „Maxima“ parduotuvė.

„Tikimės, kad mūsų pastangos taps pavyzdžiu kitiems renginiams Neringoje, o gal – net ir kitoms Lietuvos savivaldybėms. Norėtume duoti pradžią iš tiesų sąmoningam, ekologiškam judėjimui mūsų šalyje“,- teigė N. Nasvytis.

Tiesa, pasak jo, buriuotojiška gilias tradicijas turinčios „Kuršių marių regatos“ pusė šiemet taip pat turi ką pasiūlyti tiek Klaipėdoje, tiek Nidoje. Pirmųjų dviejų regatos etapų Klaipėdoje startus klaipėdiečiai kviečiami stebėti gyvai nuo Kruizinių laivų terminalo, Smiltynės krantinės ar molo. Sekmadienį 11 val. ir pirmadienį 10 val. Kuršių mariose ties Smiltynės jachtklubu daugiau nei pusšimtis bures iškėlusių jachtų pajudės jūros link – į sportišką ir azarto kupiną kovą.

„Didėja ne tik regatos dalyvaujančių jachtų skaičius – šiemet iš visos Lietuvos užsiregistravo jau net 59 įgulos – tačiau ir dalyvių profesionalumas. Nemaža dalis įgulų drąsiai startuoja pasaulinio masto varžybose. Štai šių metų „X-35“ jachtų grupėje varžysis ir vos prieš porą savaičių Lietuvai sidabrą pasaulio čempionate iškovojusi „Cool Water“ įgula. Įgulos vis daugiau investuoja į naujausių technologijų inventorių. „RS-280“ klasės jachtos prie starto linijos stos su naujos kartos pavėjinėmis burėmis, leisiančiomis šiems buriuotojams aktyviai konkuruoti pavėjiniuose kursuose silpno vėjo sąlygomis“,- sportine regatos puse dalinosi N. Nasvytis.

52-oji Kuršių marių regata, pasak N. Nasvyčio, yra ir Lietuvos kreiserinių jachtų čempionatas.

Tradiciškai su iškilminga atidarymo ceremonija liepos 27 d. 18:30 val. startavusi Smiltynės jachtklube, regata ties vartais į jūrą užsibus iki liepos 29 d., o tuomet persikels į Nidą. Čia iki pat rugpjūčio 3 d. veiks regatos miestelis. Dienomis Nidos gyventojai ir svečiai bus kviečiami pasigrožėti Kuršių mariose marguojančiomis regatos dalyvių burėmis, popietėmis – stebėti regatos draugo banko „Swedbank“ dovanojamus animacinius kino seansus po atviru dangumi, vakarais – sudalyvauti apdovanojimų šventėse ir pasigrožėti filmuotais regatos dienoraščio kadrais.

Regata finišuos rugpjūčio 3 d. ir visus pakvies į 21:00 val. ant regatos scenos įvyksiantį Lino Adomaičio koncertą. Pilną regatos programą Klaipėdoje ir Nidoje galima rasti čia.