Neringa FM

Naujienos

Vilniaus Energija

Vilniaus energija apšildys brito Ghostpoet pasirodymą Vilniuje

Taip, jūs perskaitėte teisingai. Britų tamsos dainiui, du kartus prestižiniam „Mercury“ apdovanojimui nominuoto Ghostpoet įžangą sukurs pati tikriausia „Vilniaus energija“. Tik ne korporacija, kuriai nenorime mokėti mokesčių, o avangardinio repo, interaktyvios poezijos ir eksperimentinės elektronikos projektas.

„Vilniaus energija“ susideda iš Žygimanto Kudirkos teksto, Ado Gecevičiaus muzikos ir Astos Ostrovskajos vaizdo. Vos prieš porą mėnesių jie išleido savo pirmą dvigubą albumą, kuris taip ir pavadintas – „DDVVIIGGUUBBAASS“.

Vilniaus Energija – IQ Daktaras

Ž. Kudirka, hiphopo gerbėjams geriau žinomas kaip Mesijus, yra viena ryškiausių ir originaliausių figūrų Lietuvos muzikinėje scenoje. Jis įrašęs ne vieną klasika jau tapusį avangardinio repo albumą, įvertintas už galvą susukančią vaizduotę ir novatoriškumą. Nuolat ieškodamas naujų raiškos formų ir įpareigotas savo pavardės, Ž. Kudirka yra išleidęs ir knygą „XXI a. Kudirka“. Ji sudaryta iš interaktyvių eilėraščių, literatūrinių remiksų ir interneto poezijos. Jis taip pat yra ir vienas iš slemo poezijos pradininkų ir kurstytojų Lietuvoje, 2014 m. netgi tapęs Europos slemo čempionu.

„Vilniaus energija“ – naujausias jo kūrybinis sumanymas. Korporacijos pavadinimą nusavinti pavyko pasinaudojus teisine spraga. Drauge su būgnininku bei elektroninės muzikos kūrėju A. Gecevičiumi, puikiai žinomu pankdžiazo trio „Sheep Got Waxed“ gerbėjams, Mesijus 1000 dienų praleido studijoje ir galiausiai klausytojams pristatė muzikos kūrinius, atliekamus ne tik angliškai, bet ir dirbtinėmis kalbomis. Mesijus teigia taip ieškantis universalaus dialekto, kuris būtų suprantamas visiems žmonėms, augalams, kūdikiams, gyvūnams ir ateities būtybėms.

Tad būtent šį konceptualų performansą galės išgirsti ir išvysti publika, susirinkusi į britų muzikos žvaigždės Ghostpoet koncertą. Pačiam Mesijui „apšildytojo“ vaidmuo nėra naujiena. Jam jau yra tekusi garbė pasirodyti prieš Zebra Katz, Angel Haze, XXYYXX, Soul Williams, Dean Blunt, Mykki Blanco. Tačiau pasirodymas prieš Ghostpoet neabejotinai bus ypatingas: „Mėgstame Ghostpoet, nes jis lygiai taip pat kaip mes nemato griežtos ribos, kur baigiasi repas ir kur prasideda poezija. Jo žanras lygiai taip pat neapibrėžiamas. Kai Ghostpoet kadaise grojo festivalyje „Satta Outside“ – mes buvome pirmose eilėse“, – sako „Vilniaus energijos“ nariai.

Performanso metu klausytojai taps ir žiūrovais – juos į vyksmą įtrauks netikėtos vizualizacijos. Mesijus žada, kad ši patirtis neleis nustygti vietoje, o gal net išvers iš kojų. Be to, albume įrašyti kūriniai „Lofto“ erdvėje suskambės pilnu garsu ir grožiu.

„Aš, Mesijus, kiekvieno pasirodymo metu numetu turbūt porą kilogramų svorio – ir čia išimties nedarysim. Taip pat žadam išnaudoti nemažai elektros energijos, nes mūsų stalai bus nukrauti gan sudėtinga grandine aparatūros, o kolonėlių kilovatus papildys ir projektoriaus alkis energijai!.“

Atominė elektrinė – sempleris


Taigi „Vilniaus energija“ tikrai pademonstruos, kad ne veltui pasisavino energetikos milžino pavadinimą. Jų sukauptos energijos su kaupu galėsime pasisemti ir mes.

O pasikrovę „Vilniaus energijos“ pasinersime į britų poeto gilų skambesį, kreivus ritmus ir niūrias įžvalgas. Obaro Ejimiwe (toks tikrasis Ghostpoet vardas) sostinėje lankysis pirmą kartą ir čia pristatys savo pernai pasirodžiusį ketvirtąjį albumą „Dark Days & Canapés“.

„Vienas gyvybiškai svarbiausių britų balsų“, – taip apie Ghostpoet sako muzikos ekspertai. Jis pradžiugino daugybę širdžių atgaivinęs klasikinį triphopo skambesį. Jis turėtų sužavėti Tricky, „Massive Attack“, „Portishead“ gerbėjus, bet kartu – ir daug platesnę auditoriją, nes tekstuose kreipiasi į visą pasaulį.

Massive Attack, Ghostpoet – Come Near Me

Ghostpoet savo dainose apmąsto šiuolaikines globalias krizes, pabėgėlių problemą, visuotinę įtampą ir susipriešinimą. Tokioms sudėtingoms temoms jis sukūrė energingą ir labai elegantišką muziką, į kurią būtina įsiklausyti. Prodiuseris Leo Abrahamsas, dirbantis su tokiais vardais kaip Jonas Hopkinsas, Brianas Eno, Paolo Nutini ir „Wild Beasts“, padėjo jam rasti patį tinkamiausią skambesį.

Ghostpoet nešūkauja ir nereikalauja dėmesio, bet su kiekvienu nauju albumu susilaukia vis daugiau kritikų ir klausytojų pagarbos. Jo debiutinis albumas „Peanut Butter Blues & Melancholy Jam“ 2011 m. buvo nominuotas „Mercury“. Šį pasiekimą atlikėjas pakartojo 2015 m. su trečiuoju albumu „Shedding Skin“. Apie naujausią albumą „Dark Days“ portalas „MusicOMH“ rašė: „Tai, be jokių abejonių, yra įrašas, tapsiantis savo laikų veidrodžiu.“

Vasarį Ghostpoet surengs net 23 koncertus. Į Vilnių jis atvyks iš Rygos. Muzikos mylėtojų laukia kuo tikriausias susidūrimas su ateitimi. „Vilniaus energija“ ieškos ateities kalbos, o Ghostpoet svarstys, ar žmonija iš viso egzistuos. Tačiau nesibaiminkite – koncertas tikrai įvyks.

Leave a Reply