Neringa FM

Naujienos

Fotografas Karolis Janulis: iš paukščio skrydžio

Iš Klaipėdos kilęs fotografas Karolis Janulis – įamžina akimirkas iš paukščio skrydžio, pasitelkdamas į pagalbą vadinamus dronus. Jo nuotraukas paviešino žinomi pasaulio žiniasklaidos milžinai, tokie, kaip „BBC“, „Daily Mail”, „The Telegraph”, „The Guardian”, „People’s Daily, China”, „American Photo“, „Bored Panda“. Kelių tarptautinių fotografijos konkursų dalyvis ir laureatas, kurį kaip jau įprasta su Lietuvos talentais pirmi pastebėjo užsieniečiai. Taigi ištaisydami šią neteisybę, susipažinkime su Karoliu iš arčiau laidoje „Kultūros Laboratorija“.

Ką šiuolaikiniams fotografams reiškia socialiniai tinklai?
Seniau fotografas savo kūrybą galėjo viešinti žurnaluose ir parodose. Tai buvo gan siaura sklaida. Šiai dienai mes turime socialinius tinklus, kur gali būti pasiekiamas bet kuriam pasaulio kampelyje. Auditorijos yra labai plačios ir tai įrankiai kuriais reikia naudotis. Aš pats pradėjau nuo Instagram socialinio tinklo, nors tuo pačiu metu naudojausi ir kitais tinklais. Instagramas patiko, nes žmonės ten neturi tikslių profilių. Manau žmonės šiais laikais nori išsaugoti privatumą ir jie taip lengviau išreiškia savo nuomonę. Ten pastebėdavau labiau tikresnę vartotojų elgseną. Manau mano paties populiarumas ir žinomumas tiesiogiai susijęs su socialiniais tinklais.

Tavo nuotraukos yra iš visų pasaulio kampelių. Kiek šalių esi nufotografavęs iš paukščio skrydžio?
Na iš pradžių su dronu išvažinėjau visą Lietuvą, keliavau iš kampo į kampą. Bet dabar daug keliauju vien tik fotografijos tikslais. Jau esu aplankęs apie 35 pasaulio šalis.

[smartslider3 slider=3]

 

Tavo nuotrauka „Gyvybės medis“, kuri papuolė į didžiausią nuotraukų konkurso pasaulyje finalą, turbūt, netektų pusės žavesio, jei ne pavadinimas papildantis nuotraukos prasmę. Kiek svarbus jums nuotraukos pavadinimas?
Pavadinimas yra dalis nuotraukos . Stengiuosi pavadinimu atskleisti tam tikrą nuotaiką, pakeisti nuotraukos suteikiamą informaciją į kažką kitą.

Ką patartumėte pradendančiajam fotografui, kuris gal klausosi dabar mūsų laidos? Nuo ko pradėti, nuo ko atsiriboti, kieno patarimų klausyti, kieno neklausyti?
Pirmiausia reikia mokytis iš geriausių. Atsirinkti geriausius pasaulio ar Lietuvos fotografus, bandyti suprasti, ką jie nori pasakyti savo darbais. Kitas dalykas nesiorientuokit į populiarumą, laikus, sekėjų skaičių. Tiesiog bandykit išreikšti save. Pasakykit, tai ką norit pasakyti ir būkite savimi. Tada ateis ir rezultatas. Kada žmonės jaus, kad tai tikra ir natūralu.

Pilno interviu klausyk čia, radijo laidoje „Kultūros Laboratorija“

Leave a Reply