Neringa FM

Regata – Neringa FM taurė 2021

Rugsėjo 25-26 dienomis visus buriuotojus maloniai kviečiame į kasmetinę jachtų regatą Nidoje – Neringa FM taurė 2021. Šiais metais ji vyksta netradiciniu laiku – vėliau, nei iki šiol, tačiau tai tik dar labiau intriguoja, nes ruduo šiemet atėjo anksti ir oro sąlygos buriavimo varžyboms žada būti palankios, o varžybos azartiškos.

Regata Neringa FM taurė 2021

Ramūs kruizai burlaiviais yra savotiškai smagi laisvalaikio pramoga, tačiau tikriems buriuotojams, turintiems sportinių interesų, tai per daug nuobodu. Tobulėjimą, adrenaliną, greitį ir pergalės džiaugsmą gali suteikti tik lenktynės, kurios buriuotojų pasaulyje vadinamos regatomis. Kova su konkurentais, maksimalus greičio išspaudimas iš savų jachtų, azartas, kuris pirmiausias pateks į finišo liniją – būtent tai ir žavi vėją ir jachtas mylinčius žmones. Nenuostabu, kad regatos rengiamos visame pasaulyje, skirtingais formatais ir dalyvaujant įvairaus lygio buriuotojams. Pastaraisiais metais vis daugiau žmonių įsitraukia į buriavimą Lietuvoje: buriavimas tampa vis labiau prieinamesnis, o mokinių, baigusių buriavimo kursus, skaičius auga. Buriavimas jachtomis, įtraukiantis vis daugiau mėgėjų, išlieka viena įdomiausių ir įspūdingiausių varžybų rūšių. Verta paminėti, kad gerai suorganizuotų regatų turinys paprastai neapsiriboja vien lenktynėmis: geriausios iš jų turi plačią kranto programą su vakarėliais, puikiomis buriuotojų meistriškumo klasėmis ir net muzikantų pasirodymais.

Vakarų Lietuvos buriuotojai, turėdami Kuršių marias ir Baltijos jūrą, negali pasigirti gausiu buriavimo renginių skaičiumi. Kiekvienais metais varžybų skaičius lieka toks pats, o buriuotojų mekoje Nidoje, renginių buriuotojams/ mėgėjams turėtų būti daugiau arba bent jau nemažėti. Siekdami skatinti buriavimo populiarumą, didinti buriuotojų užimtumą, buriavimo renginių skaičių bei stiprinti Neringos, kaip Lietuvos buriavimo sostinės įvaizdį, Neringa FM jau 13 metus organizuoja Neringa FM taurės regatą. Kiekvienais metais siekiama gerinti švenčių kokybę, sutelkiant dėmesį į laiku ir kokybiškai atliekamus regatos organizacinius darbus, užtikrinti gerą regatos dalyvių nuotaiką ir kokybišką laiką krante.

Savaitgalio trukmės regatoje, Kuršių mariose, planuojami 3 plaukimai: 2 iš jų šeštadienį ir 1 sekmadienį. Neringa FM regatoje bus varžomasi 2-jose įskaitose:

ORC grupėje – jachtos, turinčios galiojantį ORC sertifikatą;

LYS grupėje – turistinė grupė, atvira visiems norintiems.

Šeštadienio vakarą planuojamas regatos dalyvių vakarėlis Nidos uoste, su šventės rėmėjų vaišėmis, o sekmadienio popietę planuojama regatos laimėtojų apdovanojimo ceremojina. Bus apdovanojamos pirmos 3 greičiausios abiejų grupių įgulos. Šiemet regatos nugalėtojų, be Vilkmergės nealkoholinio įsteigtų nuotsabių prizų, lauks rėmėjo Piligrimas travel užsakymu, buriuotojo skulptoriaus Sauliaus Juchnevičiaus rankomis kurti mediniai burlaivių modeliai, tad pasistengti nugalėti regatą tikrai bus dėl ko.

2020 metais regatoje dalyvavo 26 jachtos: 7 iš jų kovojo ORC grupėje, o laisvoje LYS grupėje varžėsi 19 laivų. Kviečiame įgulas ir šiemet išlikti akltyviais ir sudalyvauti mūsų organizuojamoje buriuotojų šventėje Nidoje.

Regatos registracija čia:

Regatos.lt logo permatomas

Gero vėjo!