Neringa FM

Naujienos

Lukas Pilkauskas pristato debiutinį EP albumą „Sodų Dainos”

Jaunosios kartos dainų autorius ir atlikėjas Lukas Pilkauskas pristato savo debiutinį mini albumą „Sodų Dainos”. Albumas yra išleistas vinilinės plokštelės bei kasetės formatu ir yra pasiekiamas skaitmeninėse platformose. Lukas savo muzikinį kelią pradėjo grodamas ir maišydamas kitų atlikėjų dainas „mashup” formatu SoundCloud platformoje. Atlikėjas nusprendė žengti brandesnį žingsnį ir sutelkti visą savo dėmesį į asmeninę kūrybą – tokio sprendimo dėka, balandžio 8-ą dieną albumas „Sodų Dainos” pasiekė dienos šviesą.

Nostalgija vaikystės vasaroms, praleistoms mažame sode už miesto, rinkinys energingų, sintezatorinių, vaikišką elektrinį pianiną primenančių garsų, paprasta ritmo mašina, minkštas, švelniai romantiškas vokalas ir bendrai raminanti, bet tuo pačiu ir gyvybinga garsinė atmosfera galėtų būti trumpas šio debiutinio albumo apibūdinimas.

Plaukiodamas indie vandenyse, Lukas bando paserviruoti skonių, susijusių su lo-fi soft rock, dream pop, dream rock ir švelnia psichodeline muzika.

„Pabaigęs kurti albumą supratau, jog jam galima būtų priskirti naują žanro pavadinimą – neošlagerizmas. Tikiu, jog pasibaigus karantinui bus galima susirasti kostiumą, primenantį senosios estrados grandus ir atgaivinti termino ”šlageriai” naudojimą šiek tiek kitu kampu, šiuolaikinėje scenoje”, komentuoja Lukas.

Viena pagrindinių leidinį apipavidalinančių temų – lietuviški sodai, žmogaus ir jį supančios gamtos simbiozė, subtiliai ir švelniai, įvairiomis potekstėmis siūlanti sugrįžti prie lėtesnės gyvenimo būdo tėkmės, įkvėpianti stengtis atsikratyti emocinio, socialinio dirbtinumo ir labiau vertinti tikrumą bei tyrumą kiekvienoje gyvenimo situacijoje.

„Prisiminimais sugrįžti į vasaras sode priverčia žmonės, kuriems sunku suspėti su šiuolaikiniu gyvenimo tempu. Sodas šiomis dienomis man atrodo kaip vienas didžiausių psichologinių kelrodžių, kuris savo paprastumu ir tikrumu įkvepia vertinti tai, kas, mano manymu, dabar yra svarbiau už didelę dalį to, kas vyksta šiuolaikiniame pasaulio šurmulyje ir daugelio žmonių galvose.” – teigia Lukas.

Albumas išleistas net keliais formatais – jo galima pasiklausyti beveik visose skaitmeninėse platformose, o šalia to yra galimybė įsigyti vinilinę plokštelę arba kasetę.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Plokštelę galite įsigyti: https://cafe.baliwood.lt/produktas/lukas-pilkauskas-sodu-dainos-lp/

Kitus formatus rasite: linktr.ee/lukaspilkauskas