Naujienos

rs280 Raganosis-Eltel

[:lt]„Raganosis-Eltel“ įgulos triumfas[:]

[:lt]

Savaitgalį vykusiame RS-280 jachtų klasės buriavimo čempionate Lietuvos čempionais tapo Sauliaus Pajarsko vadovaujamos jachtos „Raganosis-Eltel“ įgula. Pirmą kartą RS-280 jachtų klasės buriavimo istorijoje Lietuvos vicečempionų titulu džiaugėsi jachtos „Barta“ (kpt. Simonas Steponavičius) įgula, aplenkusi Raimondo Šiugždinio vadovaujamą jachtą „Arabela-AG Baltic“.

Puikiai pasirodžiusi pirmuose penkiuose plaukimuose „Raganosi-Eltel“ įgula jau buvo užsitikrinusi čempionų titulą ir galėjo leisti sau nestartuoti paskutiniame, šeštajame, LR čempionato plaukime. Pagrindinė kova čia vyko dėl antrosios ir trečiosios vietos tarp jachtų „Barta“ ir „Arabela-AG Baltic“ įgulų. Ir nors abi įgulos galutinėje įskaitoje surinko po 12 taškų, Lietuvos vicečempionais tapo jachtos „Barta“ įgula šių varžybų metu turėjusi daugiau pirmųjų vietų.

Pasak vyriausiojo varžybų teisėjo Rolando Žentelio, oro sąlygos išties nebuvo palankios buriavimui – dėl silpno vėjo iš 8 planuotų plaukimų per visą savaitgalį pavyko padaryti vos 6, o šeštadienį buriuotojams teko prasėdėti krante dėl štiliaus.

Pirmajame plaukime pirmavo nuo pat jo pradžios į priekį išsiveržusi jachta „Barta“. Antroje ir trečioje pozicijose viso plaukimo metu išsilaikė atitinkamai jachtos „Raganosis-Eltel“ ir „Arabela-AG Baltic“ įgulos.

Antrasis plaukimas pasižymėjo žymiai didesniu dinamiškumu. „Raganosi-Eltel įgula pirmąjį ženklą apsukę vos penkti, antroje plaukimo pusėje sugebėjo išsiveržti į priekį ir aplenkti šiame plaukime pirmavusią jachtą „Bora Bora“ (kpt. Gediminas Sirvidas). Trečiąją vietą iškovojo taip pat nuo plaukimo pradžios iš penktosios vietos pakilę jachtos „Arabela-AG Baltic“ įgula.

Trečiajame plaukime užtikrintai nuo pat pradžių pirmavo jachta „Barta“, antrąją vietą iškovojo jachta „Raganosis-Eltel“, 12 sekundžių aplenkę jachtos „Arabela-AG Baltic“ įgulą.

Viso ketvirtojo plaukimo metu „Raganosis-Eltel“ įgula vijosi pirmavusius „Arabela-AG Baltic“ įgulą ir sugebėjo juos aplenkti bei finišuoti pirmaudami net 10 sekundžių. Trečiąja vieta šiame plaukime džiaugėsi jachtos „Barta“ įgula.

Penktojo plaukimo metu kova vyko iki paskutinės sekundės. „Raganosi-Eltel“ įgula vėl pademonstravo ryžtą ir, nors pirmąjį ženklą apsuko būdami ketvirti, finišo liniją kirto pirmi aplenkdami jachtą „Arabela-AG Baltic“ viena sekunde. Trečiąją vietą iškovojo jachta „Barta“.

Jau užsitikrinę čempionų titulą, šeštajame plaukime nestartavo jachtos „Raganosis-Eltel“ įgula, tačiau įtemptai sprendėsi klausimas, kam atiteks vicečempionų vardas. Jachta „Arabela-AG Baltic“ šiame plaukime finišavo ketvirta, o jachta „Barta“ – antra, tačiau jiems užteko taškų, kad bendrojoje įskaitoje iškovotų vicečempionų vardą. Pirmieji šeštajame plaukime finišavo jachta „Hornas“ (kpt. Šarūnas Abraitis).

LR čempionato rezultatai įeina į RS-280 jachtų klasės „Grand Prix“ apdovanojimo bendrąją įskaitą. Į ją kartu skaičiuojasi ir „Kuršių marių regatos“, Lietuvos „Match Race“ varžybų ir kitą savaitgalį finišuosiančios ASUS RS-280 jachtų taurės rezultatai.