Neringa FM

Naujienos

RS-280 jachta Raganosis

RS280 buriavimao sezono „Grand Prix“ taurė – jachtos „Raganosis“ įgulai

Po savaitgalį įvykusių Lietuvos „RS 280“ jachtų klasės čempionato medalių lenktynių 2020 metų sezono „Grand Prix“ taurė atiteko jachtos „Raganosis“ įgulai. Šios taurės laimėtojais tampa ta „RS 280“ jachtų klasės įgula, kuri 4 pagrindinėse sezono varžybose – „Kuršių marių regatoje“, Lietuvos monotipinių jachtų čempionate, Lietuvos buriavimo lygoje bei Lietuvos „RS 280“ jachtų klasės čempionate surenka mažiausiai baudos taškų.

Šiemet kapitono Sauliaus Pajarsko vadovaujamos jachtos „Raganosis“ įgula kovoje dėl šios taurės surinko net 4 pirmas vietas ir su vos 4 taškais daugiau nei dvigubai aplenkė artimiausius konkurentus – jachtos „Presto“ (kpt. Gintaras Kažemekaitis) įgulą, surinkusią 10 baudos taškų. Trečiąją vietą iškovojo jachtos „Zig Zag“ (kpt. Aivaras Mieliauskas) įgula, surinkusi 14 taškų.

1 vieta RS280 - jachta Raganosis
„Sezonas šiemet prasidėjo kiek vėliau, tačiau sportiniam azartui pasaulį apėmusi pandemija įtakos neturėjo. Sportinėje „RS 280“ jachtų klasėje tendencija ta, kad čia jachtų valdymą perima kiekvienais metais vis labiau tobulėjantis jaunimas. Štai jachtos „Zig Zag“ įgula pakankamai stabiliai šiemet įsitaisė antroje pozicijoje, trečią vietą iškovojo „Presto“ įgula. Iš vyresniųjų įgulų užtikrintai stabiliai pirmoje vietoje laikosi tik „Raganosis“. Naujai į šią dinamišką jachtų klasę atėję žmonės turi daug entuziazmo, noro mokytis ir tobulėti. Vyksta kartų kaita“,- apibendrindamas 2020 metų „RS 280“ jachtų klasės sezoną teigė vyriausiasis varžybų teisėjas Rolandas Žentelis.

Paskutiniąją šio buriavimo sezono dieną Kauno mariose įgulos susirungė dvejose Lietuvos „RS 280“ jachtų klasės čempionato lenktynėse. Paskutinės, vadinamosios Medalių lenktynės, įprastai tampa lemiamomis visai bendrai įskaitai, nes jose surinkti baudos taškai dvigubinami.

„Šias antrąsias lenktynes buvo labai įdomu stebėti. Pirmoje laviruotėje vyko itin artima kova, mikro dvikovos tarp 2-3 jachtų. Jai įpusėjus dar buvo sunku pasakyti, kas pirmieji pasieks pirmąjį distancijos ženklą. Kiekviena klaida, uždelsimas ar konkurento nesukontroliavimas galėjo lemti pozicijos praradimą. Kai kuriems taip ir nutiko“,- teigė R. Žentelis.

RS 280 jachtų klasės lenktynės
Pradžioje pirmavusios jachtos „Barta“ (kpt. S. Steponavičius) įgula antroje Medalių lenktynių distancijos pusėje į priekį praleido jachtos „Raganosis“ įgulą, kurie ir finišavo pirmi. „Barta“ iškovojo antrąją vietą. Trečioje liko jachtos „Presto“ įgula.

Po Medalių lenktynių suskaičiavus rezultatus, bendroje Lietuvos čempionato įskaitoje pirmąją vietą užtikrintai išsaugojo jachtos „Raganosis“ įgula (19 t.), sidabrą iškovojo „Zig Zag“ įgula (43 t.), bronzą – „Presto“ įgula (46 t.).

Pilnus Lietuvos „RS 280“ jachtų čempionato rezultatus galima rasti čia.