Rudens vėjas 2018

[:lt]220 jaunųjų buriuotojų dalyvavo regatoje Rudens vėjas 2018[:]

[:lt]

Savaitgalį Kauno mariose vykusi tradicinė 28-oji regata Rudens vėjas sutraukė net 220 sportininkų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos ir Rusijos. Gausiausia buvo pačių jauniausių dalyvių grupė, buriuojanti „Optimist“ klasės jachtomis, jų dalyvavo net 137 sportininkai.

„Tai – didžiausias „Optimist“ klasės dalyvių skaičius per regatos istoriją. Jis leidžia tikėtis, jog auga aktyvi ir konkurencinga jaunoji karta. Šiemet varžybos vyko puikiomis oro sąlygomis, kurios leido išaiškinti iš tiesų stipriausius tiek prie silpnesnio, tiek prie stipresnio vėjo“,- džiaugėsi Lietuvos buriuotojų sąjungos viceprezidentas kreiseriniam buriavimui Rimas Vilkas.

Pasak jo, itin džiugu, kad visas tris pirmąsias olimpinės vyrų „Laser Standard“ klasės vietas užėmė Lietuvos sportininkai – Martis Pajarskas, Karolis Janulionis ir Domantas Juškevičius. Su pirmaisiais dviem buriuotojais, kurie kovoja dėl kelialapio į 2020-ųjų Tokijo olimpines žaidynes, šiuo metu dirba naujas treneris – Lietuvos olimpietis, buriuotojas Giedrius Gužys.

Olimpinėje moterų „Laser Radial“ jachtų klasėje pirmąją vietą iškovojo lietuvė Viktorija Andrulytė, taip pat siekianti olimpinio kelialapio į Tokijo olimpiadą. Antrąją vietą šioje klasėje užėmė lietuvė Milda Eidukevičiūtė, trečiąją – Agija Elerte iš Latvijos.

Nors olimpinėse „Laser Radial“ (moterų) ir „Laser Standard“ jachtų klasėse Lietuvos buriuotojai iškovojo pirmąsias vietas, tačiau jaunesniųjų grupėse prizines vietas jiems teko dalintis su stiprią konkurenciją sudariusiais svečiais iš užsienio.

Pačių jauniausiųjų, „Optimist“ jachtų klasėje itin stiprūs buvo sportininkai iš Baltarusijos ir Estijos. Jaunesnių nei 16 metų merginų grupėje Estijos sportininkės – Mija Marin Lilenthal, Lizbet Tagu, Felicia Michailec – susirinko visas tris prizines vietas. To paties amžiaus vaikinų grupėje pirmąją vietą iškovojo Michailets Ignaty iš Baltarusijos, antrąją – Lietuvos atstovas Vykintas Mizgiris, trečiąją – Tristan Šaraškin iš Estijos.

Jaunesnių nei 12 metų mergaičių grupėje pirmąją vietą iškovojo lietuvė Asta Aperavičiūtė, antrąją – Darija Jekimenta iš Baltarusijos, trečią – Justina Mikailets iš Baltarusijos. Vaikinų grupėje pirmas buvo Latvijos atstovas Jakabs Codars, antrąją ir trečiąją vietas užėmė Baltarusijos atstovai Sukhau Dzianis ir Mikita Martonyk.

„Laser 4.7“ jachtų klasės merginų grupėje pirmąją vietą užėmė latvė Elza Cibule, antrąją – Yana Obuchova iš Baltarusijos, trečiąją – latvė Leila Helga Sara Tolstika. Vaikinų grupėje pirmavo Ivan Mšenski iš Baltarusijos, antras buvo Eduards Plavins iš Latvijos, trečiąją vietą iškovojo lietuvis Nojus Bestauskas.

„Laser Radial“ vaikinų grupėje pirmavo Keith Luur iš Estijos, antrąją ir trečiąją vietas pasidalino lietuviai Vėjas Strelčiūnas ir Radvilas Janulionis.

„Finn“ jachtų klasėje pirmąją vietą iškovojo Taavi Valter Taveter iš Estijos, antrąją – Šarūnas Felenderis (Lietuva), trečiąją – Adomas Janulionis (Lietuva).

Burlenčių „Techno 293“ klasėje abejose amžiaus grupėse (jaunesni nei 16 ir jaunesni nei 18 metų) visas tris prizines vietas dalinosi lietuviai.

Iš viso regatoje dalyvavo 220 sportininkų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos ir Rusijos.