Neringa FM

Naujienos

Gabrielė Vilkickytė su orkestru

Gabrielė Vilkickytė ruošiasi koncertui su orkestru

Gabrielė Vilkickytė ruošiasi koncertui su orkestru: noriu jausti vienybę scenoje, sugebėti atsipalaiduoti ir mėgautis tuo, ką sukūrėme!

Jau mažiau nei už mėnesio, vasario 16-ąją dieną, „Compensa“ koncertų salėje, Vilniuje įvyks Gabrielės Vilkickytės ir Šv. Kristoforo kamerinio orkestro koncertas. Šis koncertas bus ypatingas ne tik nauja muzikantų scenoje sudėtimi, neįprastais šviesos sprendimais, bet aišku ir datos simbolika.

 „Nuo pat ankstyvos vaikystės buvau auginama pilietiškomis nuotaikomis, o prasidėjus karui Ukrainoje jos tapo dar grynesnės. Jei gimus laisvoje šalyje laisvė galėjo pasirodyti kaip duotybė, tai pastaruosius metus jau savo kailiu jaučiu, kad laisvę reikia kurti, auginti, maitinti“,- pasakoja atlikėja Gabrielė Vilkickytė. Kaip ir kiekviename Gabrielės koncerte, taip ir šįkart bus atliekamas ir ukrainietiškas kūrinys „Chernova Ruta“, kuris skambės kaip padėka ir kaip priminimas apie ir už mūsų laisvę kovojančią ukrainiečių tautą.

Gabrielė Vilkickytė Repeticijos akimirka

Įdomu, kad šio koncerto idėja kilo scenografui bei šviesų dailininkui Arvydui Buinauskui. „Mano draugas ir puikus scenografas bei šviesų dailininkas Arvydas Buinauskas mane tiesiog pakvietė! Jis turėjo viziją, kaip atrodys koncertas, o aš jo vizijomis labai tikiu, tad sutikau iš karto!“,- dalinasi Gabrielė Vilkickytė. Norėdamas suteikti galimybę žiūrovams vizualiai išjausti atlikėjos dainų esmę ir emocijas bei įprasminti šį koncertą Arvydas Buinauskas pasitelks ir neįprastus scenografinius sprendimus. „Šįkart „šviesos be šviesų“, o kitaip tariant bus pasirinktas kitas šviesos šaltinis, visa tai man neįprasta ir tikrai nauja, bus labai įdomi patirtis viską suvaldyti“,- idėją pasakoja Arvydas Buinauskas.

„Compensa“ koncertų salėje įvyksiančio koncerto pavadinimas – „Vietos tos pačios, bet gyvenimas kitas“. „Tai eilutė iš mano naujos dainos, kuri bus antrojo albumo dalis, o jos reikšmė iš tikrųjų visiškai tiesioginė. Kai ir toliau vaikštai tomis pačiomis gatvėmis, auniesi tuos pačius batus, bet viduje jautiesi taip kitaip, lyg būtum pradėjęs naują gyvenimą. Per pastaruosius metus išgyvenau didžiulį lūžį, po kurio patyriau ir naują gyvenimo kokybę. Vasarą prieš porą metų myniau dviratį tuo pačiu dviratininkų taku kaip ir pastaruosius dešimt metų, bet jaučiausi žymiai laimingesnė, lengvesnė, ramesnė negu bet kada anksčiau, tad mintyse ir susiformavo nauja būsena: vietos tos pačios, bet gyvenimas – kitas. Kai prisiimi atsakomybę už savo gyvenimą, nustoji kontrolę atiduoti kitiems, daug kas pradeda keistis ir tarsi užgimsti iš naujo“, – koncerto pavadinimo reikšmę įvardija Gabrielė.

Prieš porą metų, Vilniaus Vingio parke Gabrielė Vilkickytė jau turėjo savo pirmą koncerto su orkestru patirtį. „Tada simfoniniam orkestrui grojant mano dainą „Nusijuoksiu“, atrodė, kad jaučiu kaip kyla padai nuo scenos ir aš nebe tokia pati. Vasario 16-osios koncerte labai noriu jausti vienybę su visais muzikantais scenoje bei net ir didžiulės atsakomybės kontekste sugebėti atsipalaiduoti ir tikrai tikrai mėgautis tuo, ką sukūrėme!“.

Vasario 16-ąją kartu su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru Gabrielės Vilkickytės atliekami kūriniai suskambės naujai, tai bus ne tik koncertas, tai nepaprasta muzikinė kelionė, kurios metu susitiks grožis ir pačios tikriausios emocijos.

Daugiau apie Gabrielės Vilkickytės ir Šv. Kristoforo kamerinio orkestro koncertinę patirtį – https://bit.ly/VietosTosPačiosGyvenimasKitas

Gabrielės muziką galima išgirsti klausant mūsų radijo, todėl maloniai kviečiame jos klausytis!