Neringa FM

YRA RACIJOS

4 sezonus gyvavusi pokalbių apie kultūrą jaunimui laida „Yra racijos“ keičiasi. Naujajame sezone pristatome intriguojančias, gyvas ir turtingas garsu radijo istorijas iki šiurpuliukų. Jausdami asmeniško pasakojimo prasmę, kviesime ausis į ausį susidurti su temomis, kurios neramina ir istorijomis, kurios negali palikti galvos.

2018 m. sezone „Yra racijos“ imasi radijo dokumentikos žanro. Radijo istorijose neskubant, tarsi iš garso smilčių kuriant mandalą, atspindimas gyvas ir tikroviškas kartos veidas. Tai radijo pasakojimai, atvirai ir iš įvairių perspektyvų atskleidžiantys jautriausias ir labiausiai stigmatizuotas Lietuvos jaunimo problemas.

Ką reiškia augti nepriklausomoje, karo nepatyrusioje Lietuvoje, bet visuomet jaučiant jo grėsmę? Kokius pėdsakus net ir jaunosios kartos sąmonėje paliko sovietinė sistema? Ką šiandien reiškia būti homoseksualiu šauktiniu? Tai temos, kurias kelsime pasakojimais. Ieškosime svaraus jaunosios kartos balso ten, kur jis privalo būti išgirstas.

Raginsime kartą kurti, mąstyti, kelti klausimus, pažinti save, suprasti jausmų svarbą ir būtinybę jais dalintis. Ugdysime šiandienos žmogui taip būtiną sąmoningumą: ypač svarbu kelti klausimus, domėtis, vertinti situaciją kritiškai.

Radijo pasakojimai kas dvi savaites skambės Neringa FM radijo eteryje, lygiai tokiu pat dažniu bus kuriame ir nauji epizodai. Kas antrą sekmadienį naujausias pasakojimas atsidurs ten, kur klausaisi podkastų (iTunes, Sticher etc.) ir bus patogiai pasiekiamas archyve www.yraracijos.lt. Portale kiekvieną istoriją lydės ją pildantys tekstai, nuotraukos, iliustracijos tik dar pagilinančios klausymo malonumą.

Parėmus laidos kūrimą bent 5$, jos klausyti galėsite lygiai diena anksčiau – šeštadienį. Prisidėdami prie laidos kūrimo finansiškai Patreon platformoje, laidos kūrybinei grupei suteiksite daugiau laisvės – pasakojimai visuomet geresni turit tobulesnę techniką ir skiriant daugiau laiko bei galimybių.

Naujausiame sezone leidžiamės itin atviram klausytojų ir podkasto kūrėjų ryšiui. Taip, kaip meilė neapsieina be bendrų temų, ryšio ir nuolatinio pokalbio palaikymo, taip pat kuriamas ir puoselėjamas mūsų ir klausytojų santykis. Atsispirdami nuo puikaus Mindaugo Nastaravičiaus eilėraščio „Kurčias pasimatymas“ eilučių „Na, ir kaip aš tau atrodau? / Tiesą sakant, galvojau, kad bus daug blogiau“ iliustruojame aklą, bet tamprų ir betarpišką ryšį tarp klausančio ir kalbančio.

Konceptualios fotografijos studijos „TAROZA DIGITAL“ sukurti originalūs, vienetiniai plakatai, vaizduojantys klausytojo atvirą žvilgsnį pasirodys ryškiausiose didžiųjų miestų vietose. Skyręs 2$ (čia tik vienas kavos puodelis), ryškiausia didžiųjų miestų vieta galėsi paversti savo kambario sieną.

Yra racijas kuria jauni, užsidegę, motyvuoti žmonės. Nuolat sekdami geriausius užsienio ir šalies pavyzdžius, besimokydami iš didžiausių pasaulio radijo/podkastų grandų, tačiau vengdami jų įtakų, pasakojame savo istorijas.

Jau penktąjį sezoną už laidos vairo – Adomas Zubė – laidos vedėjas ir vyriausiasis redaktorius, laidą vedantis ir rengiantis nuo pat jos įkūrimo 2013 metais. Rašo kultūros mėnraščiui „Durys“, dirba kaip laisvai samdomas tekstų autorius, radijo stotyje „Neringos FM“ kalba kultūrinėmis temomis.

Laidos scenarijaus autorė – LMTA Teatro ir kino istorijos ir kritikos kurso studentė, dramaturgė Salvija Stončiūtė, laidą vedusi 2014-16 m., vėliau iš jos pasitraukusi ir 2017-18 metų sezone grįžtanti kaip scenaristė.

Taip pat laidos kūrybinėje komandoje vykdančioji prodiuserė Elžbieta Radušytė, prodiuserės-žurnalistės Gerda Urbonaitė ir Gabija Kavaliauskaitė.

Nors kūrybinis branduolys – Klaipėdoje, visuomet galime pasitelkti ir kolegas iš kitų miestų. Žurnalistikos studientė, „Yra racijų“ žurnalistė Gabija Kavaliauskaitė kalbina pašnekovus Vilniuje, plečiame bendradarbių ratą ir kituose miestuose.

Kūrybinė grupė:
Laidą veda – Adomas Zubė;
Laidos scenarijaus autorė – Salvija Stončiūtė;
Prodiuserės – Elžbieta Radušytė, Gerda Urbonaitė, Gabija Kavaliauskaitė;
Garso režisierius, technikas – Naglis Bertulis;
Laidos fotografas – Domas Rimeika;
IT specialistas – Žygimantas Markevičius;
Laidą rengia teatras „Lino lėlės“.